Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Eleverna som tar studenten på länets skolor

Här är namnen på alla elever som tar studenten.

Annons

Dille gård, Naturbruksgymnasium, Ås
Naturbruksprogrammet
NPNTLär: Marielle Forsberg, Junsele
NPIH: Ida Alander, Östersund, Fanny Andersson, Alnö, Karolin Asplund, Ilsbo, Sofia Bergman, Dalsbruk Finland, Ellinor Bolt, Stallarholmen, Evelina Estberger, Norrala, Emilia Gustafsson, Gällivare, Amanda Kantola, Kiruna, Elena Nilsson, Simancas Spanien, Maria Reinman, sundsvall, Louise Roos, Riddarhyttan, Elisabeth Schjetne, Godöya Norge, Jennifer Widegren, Vingåker
NPNT: Amanda Abrahamsson, Strömsund, Carl Dahlberg, ås, Jonatan Grund, Offerdal, Elias Hannus, Matfors, Jeff Helin, Nälden, Alexandra Karlsson, Häggenås, Josefin Pevny, Målsryd, Melker Pottinen, Ottsjö, Dennis Rothoff, Vålådalen, Emil Runnsäter, Laxsjö

Fjällgymnasiet, Svenstavik
Handel och administrationsprogrammet, HPTUH9: Robin Christensen, Åsarna.
Naturvetenskapliga programmet, NVIDH9: Fredrik Hansson, Lillhärdal, Erik Skoglund, Sundsvall.
Omvårdnadsprogrammet, OPGLH9: Josefine Myrén, Östersund.
Samhällsvetenskapliga programmet, SPHH9: Malin Carnland, Frösön.
SPIDH9: Alexander Engström, Bjästa, Niclas Eriksson, Kramfors, Sara Hallqvist, Åsarna, Julia Norvall-Gradin, Bollstabruk.
SPGL09: Örjan Larsson, Östersund, Nina Tuvebo, Östersund.
Teknikprogrammet, TEITH9: Johan Andersson, Trångsviken, Kristopher Kram, Frösön, Erika Lundberg, Berg, Bengt Månsson, Trångsviken, John Nilsson, Trångsviken, Daniel Nässén, Hammarstrand, Dennis Pettersson, Östersund, Anton Silfver, Östersund.

Hjalmar Strömerskolan, Strömsund
Barn- och fritidsprogrammet, BF3: Cecilia Andersson, Hammerdal, Felicia Backlund, Strömsund, Louise Dahlén Sjöberg, Rossön, Kajsa Ingebrigtsen, Hoting, Henrik Jonasson, Strömsund, Benjamin Jonsson, Strömsund, Lina Larsson, Norråker, Tina Malik, Norråker, Märta Norkvist, Hoting, Tina Olofsson, Hammerdal, Therese Svensson, Strömsund.
Byggprogrammet, BP3: Andreas Axelsson, Hammerdal, Jimmy Bellsjö, Hammerdal, Emma Bergman, Strömsund, Otto Bertilsson, Hammerdal, Jimmy Jonsson, Backe, Joakim Jönsson, Dorotea, Nils Aron Kroik Kristoffersson, Borgafjäll, Rasmus Löfgren, Hoting, Andreas Magnusson, Strömsund, Albin Möllervärn, Hammerdal, Jesper Wikström, Dorotea, Jeremias Åhrén, Lidsjöberg.
Elprogrammet, Ec3: Jim Andersson, Trelleborg, Simon Axelsson, Helsingborg, Victor Forslund, Dorotea, Kristoffer Kejving, Strömsund, Edison Larsson, Hoting, Henrik Larsson, Strömsund, Johan Lind, Strömsund, Hannes Lindgren, Hammerdal, Daniel Monwell Branshöj, Hoting, Jens Mårtensson, Norråker, Erik Olofsson, Strömsund, Rasmus Orrell, Backe, Martin Tannheden, Gäddede.
Estetiska programmet, ES3: Martin Engström, Strömsund, Lina Espvall, Strömsund, Melanie Hajasch, Nälden, Malin Hansson, Strömsund, Joacim Hoffman, Strömsund, Pontus Holmgren, Backe, Johanna Johansson, Hammerdal, Sandra Jonasson, Dorotea, Mikael Kjellgren, Strömsund, Isabelle Nilsson, Strömsund, Tobias Näsström, Dorotea, Anton Persson, Rossön, Alexander Söderlund, Strömsund, Helén Tåqvist, Strömsund, Hanna Ärlesjö, Hammerdal.
Fordonsprogrammet, FP3: Jennifer Eriksson, Hoting, Niklas Henriksson, Heby, Ebba Johansson, Hammerdal, Peter Melander, Strömsund, Andreas Ottosson, Strömsund, Nicklas Sjödin, Strömsund, Johannes Sundelin, Hoting, Mats Söderkvist, Hoting, Joel Åhrèn, Gäddede.
Handels- och administrationsprogrammet, HP3: Lisa-Marie Bolin, Hoting, Emelie Cekal, Fors, Helen Engström, Strömsund, Daniella Höglund, Hoting, Linnéa Jonsson, Strömsund, Tim Jonsson Jangenmalm, Strömsund, Madeleine Larsson, Strömsund, Jessica Lövgren, Hoting, Minna Olsén, Strömsund, Cathrine Persson, Hoting, Emelie Rislund, Strömsund, Rebecca Sjöberg, Gäddede.
Hotell- och restaurangprogrammet, HR3: Filip Bergqvist, Strömsund, Edvin Ehnberg, Strömsund, Andreas Enberg, Strömsund, Johan Eriksson, Strömsund, Jesper Grelsson, Backe, Alexandra Lundin, Brunflo, Anna Sjödin, Strömsund, Rikard Strid, Strömsund, Dennis Tallqvist, Strömsund, Ida Wallberg, Strömsund.
Industriprogrammet, IP3: Sebastian Granlund, Hammerdal, Marcus Jönsson, Strömsund, Mikael Nikolic, Strömsund, Mattias Näslund, Hoting, Nina Olsson, Strömsund, Rickard Peterson, Hammerdal, Erik Österström, Strömsund.
Naturvetenskapsprogrammet, NV3: Josefine Andersson, Strömsund, Emelie Axelsson, Strömsund, Tom Axelsson, Rönnäng, Saowarak Chanaphan, Rossön, Carolin Eriksson, Strömsund, Niklas Jakobsson, Åsele, Rebecca Lundkvist, Backe, Moa Norkvist, Strömsund, Erik Olsson, Dala-Floda, Jörgen Persson, Föllinge.
Omvårdnadsprogrammet, OP3: Anna Aronsson, Åsele, Evelina Bengtsson, Strömsund, Jennifer Bergqvist, Strömsund, Mikaela Lif Grindefors, Strömsund, Anna Nilsson Lindgren, Strömsund, Elin Rova, Strömsund, Evelina Solem, Strömsund, Sujitra Tuasao, Strömsund, Frida Österberg, Hoting.
Samhällsvetenskapsprogrammet, SP3: Michaela Eriksson, Strömsund, Ellen Hedberg, Strömsund, Camilla Helgesson, Strömsund, Jennifer Johansson, Rossön, Norah Jonsson, Strömsund, Emelie Lindell, Helsingborg, Malin Lindmark, Dorotea, Moa Lövdahl, Strömsund, Lovisa Nilsson, Hammerdal, Camilla Norberg, Lavsjön, Julia Nääs, Hammerdal, Charlotta Persson, Ramsele, Lina Wilhelmsson, Föllinge.
Teknikprogrammet, TE3: David Andersson, Backe, Marcus Bäckström, Strömsund, Christopher Forsmark, Strömsund, Paul Graube, Hoting, Elias Harrysson, Norråker, Anton Johansson, Hoting, Joshua Johansson, Strömsund, Linus Johansson, Dorotea, Jesper Lindkvist Ewertzh, Strömsund, Mikael Wahlström, Strömsund.

Härjedalens gymnasium, Sveg
Barn och fritidsprogrammet (BF09): Helena Andersson, Sveg, Malin Eliasson, Sveg, Emelie Frisk, Sveg, Gabriel Halvarsson, Lillhärdal, Emma Johansson, Sveg, Josefin Jonasson, Sveg, Emma Lysholm, Sveg, Matilda Näs, Vemdalen, Mimmie Stålhandske, Sveg, Charlotte Subäck, Sveg, Josefin Viskum, Sveg, Camilla Wegar, Sveg.
Fordonsprogrammet (FP09): Patrik Eriksson, Sveg, Fredrik Indgjerd, Sveg, Tony Nilsson, Hede, Fredrik Sandberg, Sveg.
Handelsprogrammet (HP09): Matilda Danielsson, Sveg, Josefin Eliasson, Sveg, Nathalie Fjellgren, Funäsdalen, Linnea Fransson, Sveg, Evelina Harrysson, Vemdalen, Joakim Isberg, Tallåsen, Jessica Koijan, Bruksvallarna, Rebecka Koijan, Bruksvallarna, Adam Prestjan, Lillhärdal, Erica Sandvold, Hede, Mickaela Theodorsson, Lillhärdal, Jenny Viberg, Sveg.
Hotell och restaurangprogrammet (HR09): Christine Backlund, Gnarp, Maja Bergman, Hede, Carolina Embretsen, Sveg, Axel Flensburg, Norrtälje, Johannes Lindberg, Degerfors, Pontus Rombin Regnander, Falun, Victor Sundin, Kälarne.
Industriprogrammet (IP09): Johan Andersson Svensson, Sveg, Max Engelmark, Sveg, Emil Gustafsson, Sveg, Linus Näsman, Lofsdalen, Karl Svanström, Sveg.
Industriprogrammet/Skidlinjen (IPskid08): Daniel Wiklund, Iggesund.
Naturvetenskapsprogrammet (NV09): John Andersson, Sveg, Anja Fjellgren, Funäsdalen, Diana Grötting, Lillhärdal, Jacob Olofsson, Sveg, Josefine Persson, Vemhån, Linda Roos, Sveg, Anders Stenvall Andersson, Sveg, Torgny Viklund, Skutskär.
Naturvetenskapsprogrammet/Skidlinjen (NVskid08): Madelene Hallin, Sveg, Jonas Langman, Bålsta, André Larsson, Sveg.
Samhällsvetenskapsprogrammet, inriktning ekonomi (SPEI09): Markus Eliasson, Sveg, Sebastian Johansson, Hede, Jesper Kurki, Sveg, Martin Olingdal, Sveg, Niklas Olofsson, Sveg, Joakim Trygg, Sveg, Markus Vural, Sveg, Mattias Westerlund, Vemdalen.
Samhällsvetenskapsprogrammet, inriktning ekonomi/Skidlinjen (SPEIskid08): Olle Lindfors, Köping.
Samhällsvetenskapsprogrammet, inriktning samhälle (SPSP09): Josefin Amundsson, Sveg, Stina Amundsson, Sveg, Sofia Hillhage, Funäsdalen, Frida Persson, Sveg, Tina Sandvall, Hede, Erik Spets, Sveg, Josefin Stener, Sveg, Marc Strandberg, Sveg, Linnéa Stålhandske, Lillhärdal, Linus Züchner, Ytterhogdal.
Samhällsvetenskapsprogrammet, inriktning samhälle/Skidlinjen (SPSPskid09): Isabella Dannberg, Järbo, Jennifer Lindblom, Sveg.
Teknikprogrammet (TE09): Bien Benitez, Hede, Robert Gustafsson, Ytterhogdal, Jessica Hansson, Lillhärdal, Anton Löfgren, Sveg, Anton Regnander, Ytterhogdal.

JB-gymnasiet, Östersund
Frisör: Linda Berg, Dorotea, Amanda Blomqvist, Funäsdalen, Hanna Bodin, Östersund, Malin Bäck, Ånge, Nicolina Dahlén Alm, Frösön, Nichole Elofsson, Östersund, Petra Elsert, Östersund, Nathalie Gawek Arnabo, Offerdal, Emilie Kopka, Östersund, Frida Kraft, Hede, Rebecca Larsson, Föllinge, Sara Laxvik, Östersund, Sara Lövefelt, Hammarstrand, Linnea Oskarsson, Föllinge, Erika Panhed, Svenstavik, Brita-Maria Persson, Valsjöbyn, Julia Persson, Sveg, Ida Rodeholt, Östersund, Sara Rönning, Järpen, Elin Stenbäck, Östersund, Julia Strömberg, Lit, Caroline Sundvall, Gällö, Malin Svensson, Lillhärdal.
Hälsa och idrott, IDA09: Viktor Ageskär, Östersund, Gisela Andreasson, Nälden, Dennis Backlund, Kälarne, Julia Berg Bring, Trångsviken, Maja Broström, Brunflo, Johan Bäckström, Vemhån, Daniel Carlsson, Östersund, Emil Djuse, Krokom, Ronja Forsberg, Brunflo, Olle Fridell, Hackås, Thomas Henriksson, Alsen, Elin Jacobsson, Östersund, Andréas Johansson, Östersund, Morgan Jonsson, Rätan, Pelle Karlsson, Hackås, Victor Lundberg, Sörbygden, Hampus Lundkvist, Backe, Alexander Mannsdorff Djurberg, Östersund, Oscar Martinsson, Brunflo, Marcus Moen Jonsson, Funäsdalen, Tova Myrland Dahlmark, Pilgrimstad, Felix Nordin, Östersund, Tobias Näslund, Krokom, Tim Pettersson, Funäsdalen, Marielle Pålsson, Föllinge, Oscar Strandeberg, Nälden, Amanda Ullén, Dorotea.
IDB09: Josefin Arvidsson, Mörsil, Hussien Azzam, Östersund, Oscar Berglund, Östersund, Tobias Blomberg, Brunflo, Simon Brännlund, Östersund, Simon Forsmark, Östersund, Emil Gabrielsson, Östersund, Tobias Hansson, Bispgården, Henrik Johansson, Brunflo, Alfred Jonasson, Östersund, Joakim Kammen, Lit, Karl-Mikael Kind, Östersund, Frida Lidén, Ramsele, Marina Lund Eriksson, Offerdal, Victor Melander, Östersund, Christian Mårtensson, Backe, Jonas Petrusson Lek, Bräcke, Douglas Rasteby, Frösön, Mikael Strandberg, Mörsil, Anton Sunding, Östersund, Kirubel Svedin, Gällö, Hanna Wallin, Nälden, Joacim Westin, Frösön, Love Öien, Ås.
IT, ITA09: Robert Andersson, Svenstavik, Maria Bergstrand, Östersund, Erik Björström, Gällö, Peter Eriksson, Svenstavik, Nick Hagström, Häggenås, Simon Ivarsson, Brunflo, Mikael Jönsson, Hoting, Jonathan Kurzawa, Krokom, Peter Lundgren, Frösön, Anton Martinsson, Östersund, Madelene Strandberg, Östersund, Simon Thornberg, Strömsund, Per Weilert Wiberg, Östersund, Johannes Wikström, Mattmar, Itb09: Sebastian Danielsson, Brunflo, Joel Eriksson, Östersund, Marcus Evertsson, Bräcke, Johan Horneij, Dvärsätt, Fredrik Häggström, Aspås, Daniel Johansson, Järpen, Axel Jonsson, Häggenås, Alexander Molin, Brunflo, Lars Munter, Östersund, Andreas Nilsson, Östersund, Anders Nyberg, Frösön, Anton Olsson, Bräcke, Linus Paulsson, Brunflo, Andreas Persson, Frösön, Billy Rask, Offerdal, Tobias Tuveland, Östersund, Anton Vallin, Östersund, Daniel Viggesjöö, Frösön.
IT-Media, MEA09: Magnus Andersson, Hammerdal, Emelie Berggren, Krokom, Mi Bixo Hellman, Krokom, Albin Bågling, Strömsund, William Fredriksson, Nyland, Sofia Haase, Östersund, Ellinor Haldammen, Backe, Ann-Sofie Hallin, Östersund, Rebecca Isaksson Dalby, Mattmar, Patrik Jektvik Romstad, Hallen, Kristoffer Jönsson, Hammerdal, Simon Kaiser, Offerdal, Sonny Landgren, Ås, Sara Landsten, Östersund, Anders Nilsson, Östersund, Olivia Olsson, Krokom, Madeleine Persson, Duved, Ninnie Rönnevall, Ljungdalen, Jerry Sellström Näsman, Östersund, Fredrik Sundfors, Dvärsätt, Johan Sundman, Järpen
MEB09: Rufina Arzumanova, Östersund, Tobias Bergander, Frösön, Madeleine Eén, Pilgrimstad, Hanna Einebrant, Svenstavik, Sara Eriksson, Östersund, Madeleine Eriksson, Östersund, Ludvig Eriksson, Ås, Evelina Esbjörnsson, Svenstavik, Hanna Holmqvist, Svenstavik, Jonathan Kristiansson, Frösön, Elin Landén, Svenstavik, Sandra Lassinantti, Östersund, Fredrik Lindau Van Der Linden, Östersund, Daniel Löfgren, Hammerdal, Emil Persson, Östersund, Daniel Ringbert Eriksson, Hammerdal, Tim Ringseth Wikman, Östersund, Joachim Samuelson, Frösön, Jimmy Sjölander, Östersund, Fabian Tjernström, Ås, Louise Vestlin, Östersund, Caroline Öfvergren, Överturingen.
Entreprenör, ENA09: Amanda Arnesson, Östersund, Andreas Bengtsson, Undersåker, Andreas Erlandsson, Oviken, Fredrik Hedkvist Lundin, Ås, Tommie Johansson, Oviken, Richard Landin, Ås, Anna Nilsson, Svenstavik, Petra Persson, Bräcke, Magnus Pettersson, Ås, Natalie Vikander, Hammarstrand.

Jämtlands gymnasium, Bispgården
Industriprogrammet, IP09: Björn Bygdefors, Kälarne, Pär Östlund, Hammarstrand.
Elprogrammet, EC09: Pontus Edbom Jonsson, Torpshammar, Fredrik Jonasson, Bispgården, Oskar Stockfelt, Lit, Tommy Waltgård, Bispgården.

Jämtlands gymnasium, Bräcke
Elprogrammet inriktning elteknik
EC09
Morgan Pierre, Kälarne, Jens Löfstedt, Kälarne, Petter Pålsson, Bräcke

Byggprogrammet inriktning anläggning
BPAN09: Nicklas Alfredsson, Bräcke, Kristine Granrud Aune, Brunflo

Hantverksprogrammet frisör
HV09:
Sandra Jemtå, Frösön, Ewelina Olausson, Dvärsätt, Lina Gjersvold, Dorotea, Rebecka Sjölund, Ås, Ida Torgersson, Östersund, Pauline Vallberg, Östersund, Jennifer Andersson, Bräcke, Michaela Sjöberg, Östersund

Anläggningsmaskinförare FPR111
FPR09a:
Oscar Sundin Kälarne, Robin Vallin, Fränsta, Robin Selberg, Bräcke, Jonas Söderström, Sollefteå, Bjarne Möller, Hede, Erik Norell, Järvsö, Tomas Henriksson, Stugun, Tobias Toresson, Bräcke, Fredrik Perman, Sörbygden, Rasmus Olofsson, Offerdal, Sebastian Dahl, Bräcke, Rasmus Grandell, Järvsö, Philip Akunor, Bräcke, Erik Dicklo, Sundsvall, Viktor Bagge, Ljusdal, Dennis Sandström, Sundsvall

FPR09b:
Erik Östberg, Rätan, Jonas Vagelin, Bräcke, Mikael Tideman Jonsson, Pilgrimstad, Andres Sveiby, Gällö, Anders Svelander, Ånge, Joan Johansson, Fåker, Micael Åberg, Njurunda, Erik Blom, Bollnäs, Rickard Björk, Hallen, Nicklas Tannheden, Gäddede, Max Jonsson, Hede, Markus Tjernberg, Matfors, Patrik Johansson, Järvsö, Pär Sahlin, Bräcke, Kevin Olsson, Oviken, Victor Berglund, Krokom, Ludvig Johansson, Erikslund

Jämtlands gymnasium, Fyrvalla
FP09a, Fordonsprogrammet, karosseri: Jack Andersson, Trångsviken, Jonatan Blennefalk, Offerdal, Andreas Eriksson, Östersund, Niklas Göransson, Östersund, Erik Ivarsson, Östersund, Sebastian Jakobsson, Hammarstrand, Viktor Loftarp, Gällö, Elina Puranen, Brunflo, Marcus Sjölund, Lit.
FP09b, Fordonsprogrammet, maskin och lastbilsteknik: Niklas Eriksson, Föllinge, Tobias Eriksson, Offerdal, André Hemmingsson, Östersund, Jimmy Isander, Föllinge, Alexander Knutsson, Frösön, Johan Larsson, Krokom, Mio Modén, Rätan, Emil Näslund, Stugun, Simon Rickardsson, Brunflo, Kristoffer Vaksdal, Östersund, Isak Vallinder, Stugun, Örjan Viktorsson, Hammarstrand.
FP09c, Fordonsprogrammet, personbil: Hussain Al-Dabagh, Östersund, Oskar Boije, Gällö, Jonas Ek Eriksson, Östersund, Andreas Engelin Mattiasson, Offerdal, Rickard Erlandsson, Bräcke, Linda Graff, Östersund, Kristoffer Green, Brunflo, Sebastian Jonsson, Östersund, Elias Tuunanen Andersson, Östersund.
FP09d, Fordonsprogrammet, personbil: Fredrik Andersson, Frösön, William Andersson, Svenstavik, Alex Ekstrand, Svenstavik, Pejman Habibi, Östersund, Sebastian Hjalmarsson, Trångsviken, Andreas Jörgensen, Östersund, Niklas Larsson, Bräcke, Levis Nergaard, Östersund, Timo Strömqvist, Brunflo, Sebastian Söderberg, Östersund.
FP09e, Fordonsprogrammet, transport: Linda Blom, Föllinge, Daniel Klots, Hackås, Marcus Larsson, Östersund, Jimmy Lindblom, Järpen, Linus Lundmark, Nälden, Christoffer Lönn, Järpen, Mattias Lönn, Järpen, Eric Mattsson, Undersåker, Mårten Myhr, Bruksvallarna, David Nexéus, Ås, Joakim Nilsson, Offerdal, Seth Nilsson, Krokom, Joakim Nordlöf, Brunflo, Andreas Olsson, Frösön, Daniel Paulsson, Hallen.
FP09f, Fordonsprogrammet, transport: Tim Aspnes, Dvärsätt, Emelie Behm, Oviken, Hans Engström, Hammarstrand, Anton Forss, Alsen, Markus Hemmingsson, Svenstavik, Kristoffer Loo Nordin, Frösön, Alexander Magnusson, Föllinge, Mikael Månsson, Offerdal, Kristoffer Olofsson, Nälden, Fredrik Persson, Fåker, Johannes Persson, Tandsbyn, Jon Pettersson, Hammarstrand, André Viklund, Häggenås, Alexander Wikström, Ånge.
EC09a, Elprogrammet: Henrik Andersson, Östersund, Niklas Andersson, Föllinge, Amange Aziz Rasul, Östersund, Tobias Berglund, Brunflo, Anders Bryne, Tandsbyn, Axel Eriksson, Hackås, Anton Fredriksson, Stugun, Andreas Gratias, Frösön, Jesper Larsson, Östersund, Christoffer Millberg, Tandsbyn, Andreas Nilsson, Östersund, Viktor Olsson, Östersund, Fredrik Persson, Sveg, Nils Sund, Östersund, Johan Svanberg, Hackås, Alexander Westerlund, Frösön, Emil Åhlin, Östersund.
EC09b, Elprogrammet: André Andersson, Östersund, Robin Backlund, Östersund, Lukas Björk, Järpen, Mattias Edholm, Östersund, Christin Einarsson, Järpen, Stefan Eliasson, Östersund, Alexander Fjellström, Östersund, Nicklas Frögren, Föllinge, André Granlöf, Stugun, Petter Haraldsson, Östersund, Marcus Ogemar Hellgren, Östersund, Karl Johansson, Klövsjö, Christian Norlander, Aspås, Robin Olsson, Mörsil, Ida Svanold, Lillhärdal, Tim Van Den Brink, Krokom, Tore Walldén, Ås, Robin Widmark, Brunflo, Joakim Ängehov, Aspås, Fredrik Östgren, Aspås, Martin Östgren, Aspås.
EN09kyl, Energiprogrammet: Pär Engegren, Ramsele, Andreas Halvarsson, Hackås, Henrik Hanning Norman, Östersund, Fredrik Karlsson, Östersund, Mikael Månsson, Östersund, Lukas Nilsson, Östersund, Joakim Strömdahl, Brunflo.
EN09vvs, Energiprogrammet: Emanuel Andersson, Föllinge, Kristoffer Berglund, Östersund, Marcus Brink, Fåker, Tobias Danielsson, Krokom, Wictor Eriksson, Brunflo, Pär Fahlén, Krokom, Johan Funseth, Strömsund, Robin Hoversjö, Funäsdalen, Isak Högare, Vemhån, William Jespersson, Rätan, Andreas Lindgren, Krokom, Alexander Myrstad, Häggenås, Markus Sjögren, Dvärsätt, Emil Sundvisson, Åsarna, Anton Svensson, Överturingen.
IP09, Industriprogrammet: Simon Andreasson, Östersund, Marcus Berglund, Brunflo, Sofie Blomqvist, Östersund, Markus Boström, Östersund, Robin Eliasson, Östersund, Emil Elvstål, Östersund, Niklas Gustafsson, Östersund, Daniel Israelsson, Östersund, Christoffer Kardin Edberg, Brunflo, Tobias Karlsson, Oviken, Nicklas Krantz, Mattmar, André Lemon, Bräcke, Isabell Norberg, Kälarne, Anton Persson, Östersund, David Qvist, Tandsbyn, Ossian Sjöström, Aspås, Nils Nyman Strååth, Nälden, Cristoffer Wilhelmsen, Östersund, Andreas Öman, Bräcke.

Jämtlands gymnasium, Gymnasiesärskolan Palmcrantz
Handel, administration och media: Helena Karlsson, Frösön, Lina Lundli, Östersund, Kristina Sävström, Frösön, Hanna Åhlin, Östersund, Therése Alexandersson, Östersund, Fredrik Eliasson, Östersund, Felix Högsander, Östersund, Jessy Johansson, Östersund, Emelie Kelloniemi, Östersund, Maria Näsman, Sveg, Niclas Vedin, Brunflo, Erika Wagenius, Östersund.
Hotell restaurang och omvårdnad: Sofie Jonasson, Frösön.
Industriprogrammet, trä: Nader Younes, Östersund.
Estetisk verksamhet: Malin Jungbäck, Östersund.
Mat och boende: Ronja Borglund, Brunflo, Josefin Werner, Östersund, Sanna Medin, Svenstavik.
Natur och miljö: Mikael Westner, Brunflo, Stig-Are Prol, Östersund.
Naturbruksprogrammet: Karl Embretsen, Östersund, Daniel Frykberg, Östersund, Cecilia Hammarfjäll, Järpen, Mattias Norlin, Trångsviken.
Park, miljö och fastighet: Benny Jonsson, Frösön, Veronika Eriksson, Hackås, Sandra Forsberg, Brunflo, Alexandra Höglund, Östersund, Adam Näslin, Östersund, Fredrik Olsson, Frösön.

Jämtlands Gymnasium, Palmcrantz
BP09a, Byggprogrammet: Daniel Andersson, Frösön, David Burström, Östersund, Jimmy Dillner, Östersund, Johan Folkesson, Nälden, Victor Gundt, Dvärsätt, Dennis Göransson, Ås, Victor Hallquist, Åsarna, Robert Hoof, Frösön, Stina Häggmark, Frösön, Pontus Johansson, Östersund, Peter Jonasson, Östersund, Alexander Jonsson Larsson, Bräcke, Ante Olofsson, Häggenås, Isabelle Sundberg, Hammarstrand, Elina Svensson Mårtensson, Lit, Samuel Wass, Frösön.
BP09b, Byggprogrammet: Arvid Lidvall, Föllinge, Dennis Lindström, Stugun, Mattias Morlind, Klövsjö, Christoffer Mårtensson, Aspås, Kristoffer Nilsson, Gällö, Jesper Nordgren, Frösön, Johan Olofsson, Offerdal, Robin Olofsson, Krokom, Anton Pettersson, Gällö, Johan Strandberg, Gällö, Patrik Svensson, Östersund, Peo Ögren Turesson, Frösön, Jesper Vallberg, Östersund, Matthias Wasell, Hammarstrand, Cristhian Wassdahl, Nälden, Simon Wolfenstein, Gällö.
BP09c, Byggprogrammet, Måleri: Patrik Andersson, Hammarstrand, Anders Laxvik, Östersund, My Persson Stafrén, Föllinge, Johanna Silfver, Östersund, Linn Svensson, Svenstavik, Sinan Tanrisever, Östersund.
BP09d, Byggprogrammet: Andreas Bengtsson, Sveg, Per Berge, Bruksvallarna, Anton Brorsson, Brunflo, Gustav Carlsson, Östersund, Jimmy Forsberg Moén, Krokom, Tomas Johansson, Gällö, Kristoffer Jonsson, Överturingen, Beatrice Magnusson, Lit, Johan Olsson, Sveg, Sigrid Persson, Stora Blåsjön, Emil Selin, Östersund, Jonas Stenvall, Sveg, Pontus Sund, Bräcke, Emil Svensson, Överturingen.
ESBD09, Estetiska programmet, bild: Paula Andrade, Pilgrimstad, Louise Backlund, Hackås, Lili Beke, Årjäng, Rebecca Bergström, Frösön, Hannah Ferris, Östersund, Kia Kosonen, Östersund, Maja Mixter, Föllinge, Emma Nilsson, Östersund, Kata Nilsson, Östersund, Elin Nordqvist, Frösön, Nathalie Sandström, Östersund, Fanny Skoknes, Järpen, Ida Stuenes, Östersund, Sandra Sverin, Östersund, Emma Westerlund, Östersund.
ESMK09, Estetiska programmet, musik: Caroline Bengtsson, Östersund, Anna Borin, Oviken, Sebastian Darth, Östersund, Anna Dufva, Undersåker, Karl Edfeldt, Alsen, Jesper Ekeroot, Orrviken, Kristina Engström, Hammarstrand, Gina Eriksson, Ånge, Ronja Eriksson, Lit, Anna-Karin Fahlén, Hammarstrand, Märta Gustafsson, Östersund, Ellen Hemmingsson, Svenstavik, Max Hällström, Mörsil, Frida Jehrlander, Östersund, Anton Johansson, Östersund, Pontus Johansson, Brunflo, Linnéa Kokås-Sörgård, Offerdal, Emma Landén, Ås, Joel Larsson, Undersåker, Tove Laurin, Hammarstrand, Sara Markusson, Brunflo, Hanna Olsson, Mattmar, Hampus Sandström, Brunflo, Hanna Sellén, Tandsbyn, Eivind Stenström, Undersåker, Jonatan Strömberg, Brunflo, Frida Vallinder, Stugun, Sara Wangby, Brunflo, Henrik Wassenius, Hackås, Martin Wassenius, Hackås, Martina Willners, Åre.
ESVA09, Estetiska programmet, vinterakrobatik: Michael Alsing, Åsarna, Christoffer Backlund, Kälarne, Alexander Bergsten, Östersund, Robin Björklund Jenssen, Östersund, Joel Borgefjäll, Östersund, Joar Broman, Östersund, Pontus Gavelin, Brunflo, David Hällgren, Östersund, André Ifrén, Brunflo, Frej Jönsson, Frösön, Victor Lautamäki, Gällö, Linnéa Mesch, Fåker, Victoria Nilsson, Nälden, Stine Olsson, Krokom, Johan Oskarsson, Brunflo, Kevin Rosenberg, Tandsbyn, Stina Wedin, Åre.
HR09a, Hotell och restaurangprogrammet: Oliver Ejnebrand, Krokom, Sara Ericsson, Brunflo, Linn Eriksson, Östersund, Elin Höök, Hallen, Marina Johansson, Bispgården, Katarina Jonsson, Föllinge, Mattias Lundgren, Offerdal, Evelina Mattsson, Överturingen, Caroline Mesch, Hallen, Malin Olofsson, Nälden, Morgan Svedblom, Frösön, Alexandra Zackrisson, Oviken, Josefine Östlund, Hammarstrand.
HR09b, Hotell och restaurangprogrammet: Felicia Ahlström, Ås, Anneli Andersson, Frösön, Malin Berg, Hackås, Sofie Blomström, Östersund, Ali Farran, Bräcke, Jessica Hultgren, Östersund, Johan Olofsson, Östersund, Viktor Olsson, Brunflo, Chanachol Thongsanthia, Östersund, Dennis Torin, Bräcke, Vasilis Zamagias, Östersund.
HV09a, Hantverksprogrammet: Linda Andersson, Duved, Frida Beimark, Östersund, Nathalie Engvall, Hammerdal, Emma Gabrielsson, Hoting, Liza Haugskott, Hallen, Emilia Jakobsson, Hammarstrand, Josefin Jonsson, Hede, Stina Larsson, Duved, Anna Olsson Molin, Frösön, Josefin Nordin, Funäsdalen, Sandra Näslund, Offerdal, Malin Stenqvist Lust, Östersund, Sofia Söderin, Östersund, Elna Österhof, Gällö.
HV09b, Hantverksprogrammet, hälsa-kroppsvård: Josefin Hamrin Eriksson, Frösön, Johanna Hamberg, Östersund, Julia Johansson, Kälarne, Malin Landerberg, Kälarne, Elin Larsson, Häggenås, Ellen Lindblad, Rätan, Amanda Löfgren, Frösön, Lisa Melander, Östersund, Sophie Moén, Östersund, Ylva Nilsson Lagerkvist, Tandsbyn, Terése Olofsson, Östersund, Cecilia Strid, Fåker, Emma Strindlund, Strömsund, Therese Vagelin, Åsarna.
LP09, Livsmedelsprogrammet: Stefan Berg, Östersund, Beatrice Eriksson, Hammerdal, Linn Göransson, Järpen, Madelene Hemmingsson, Trångsviken, Per Larsson, Krokom, Linda Nilsson, Hammerdal, Sandra Olsson, Lit, Alexander Pelardis, Hammarstrand, Jessica Persson, Östersund, Emmy Thodén, Brunflo, Emma Vidholm, Hallen.
OP09a, Omvårdnadsprogrammet: Karin Bergström, Östersund, Pär Bäckman, Östersund, Linda Edin, Hammarstrand, Therese Engvall Kaalen, Östersund, Katrin Eriksson, Åsarna, Linnea Figaro, Östersund, Emma Holm, Brunflo, Sofie Johansson, Järpen, Moa Löfhaugen, Rätan, Lars Jonas Lööv, Sveg, Emil Magnusson, Föllinge, Ronja Moén, Östersund, Lizette Nordqvist, Lit, Annie Persson, Nälden, Johanna Persson, Östersund.
OP09b, Omvårdnadsprogrammet: Cecilia Ark, Storlien, Max Backlund, Östersund, Malin Bergqvist, Frösön, Jan-Olof Blime Strömberg, Brunflo, Nathalie Bodin, Östersund, Sofia Åkerlind Forseth, Frösön, Ann-Sofie Halfani Mwakifamba, Östersund, Clara Högberg, Bräcke, Victoria Ifrén, Östersund, Rebecka Mattsson, Stugun, Felicia Nilsson, Östersund, Åsa Persson, Östersund, Jesper Sjöström, Östersund, Simon Svaleryd, Östersund, Johanna Vidholm, Hallen, Linnea Zakrisson, Oviken, Kristina Ögren, Åsarna.

Jämtlands Gymnasium, Wargentinsskolan
Barn- och Fritidsprogrammet
Bf09: Viktor Andersson, Orrviken, Marcus Carlsson, Brunflo, Bengt-Olov Eriksson, Pilgrimstad, Josefin Fjellström, Brunflo, Johanna Flink, Frösön, Rikard Folkesson, Nälden, Wictoria Hall, Östersund, Sara Henriksson, Brunflo, Karl Högmark, Orrviken, Kenth Ivarsson, Krokom, Elina Lindé, Aspås, Emelie Mikaelsson, Tandsbyn, Charlotte Mårtensson Stenberg, Östersund, Angelica Nilsson, Frösön, Fredrik Nilsson, Lit, Timna Olsson, Lit, Malin Persson, Östersund, Daniel Sjöström, Östersund, Elin Skoglund Lyrén, Östersund, Patrik Speijer, Östersund, Julia Strand, Östersund, Robin Torgersson, Hallen, Viktor Wahlström, Östersund, Ahmad Zia, Östersund.
Handels- och Administrationsprogrammet
Hp09. Ronja Byström, Nälden, Jennifer Eriksson, Mörsil, Olle Forsman, Östersund, Sandra Harouky, Östersund, Kristina Heibring, Valsjöbyn, Joel Hellström, Brunflo, Emilia Isberg Lindström, Oviken, Karolin Jonsson, Östersund, Tina Langåssve, Järpen, Björn Martinsson, Pilgrimstad, Viktor Martinsson, Gällö, Sara Olofsson, Östersund, Pontus Olovsson, Gällö, Cecilia Sandström, Östersund, Alexander Skamangolis, Östersund, Carola Svanberg, Bräcke, Ida Sävelind, Rätan, Petra Söderberg, Östersund, Eleonor Viksten, Brunflo, Camilla Wåger, Östersund, Valendina Zamagias, Östersund.
Medieprogrammet
Mp09: Sofia Bergvall, Hammarstrand, Niclas Bertmar, Frösön, Philip Cronheden, Ås, Hanna Gunnarsson, Östersund, Emma Gunnholt, Östersund, Erika Hagfeldt, Brunflo, Daniel Holmqvist, Östersund, Evelina Karlsson, Nälden, Ebba Liljeros, Tandsbyn, Denise Linde, Stugun, Nikolaj Lurje, Frösön, Louise Nilsson, Östersund, Gunnar Orvegård, Frösön, Fredrik Persson, Östersund, Anton Rinzén, Ås, Agnes Ros, Frösön, Julia Runesson, Krokom, Sara Sahlin, Tandsbyn, Maria Svemark, Trångsviken, Per Wangerud, Ås, Andreas Wihrheim, Krokom.
Naturvetenskapsprogrammet
Nv09a: Alexander Aldegård, Upplands Väsby, Patrik Andersson, Östersund, Matilda Angermund, Östersund, Hanna Carlsson, Östersund, David Ekstrand Säterberg, Åre, Maria Falkdalen, Frösön, Henrik Green, Östersund, Moa Holmgren, Häggenås, Sofia Jonsson, Östersund, Martina Kask, Östersund, Anna Kuhlefelt, Östersund, Victoria Kämpedal, Oviken, Julia Lindahl, Frösön, Micael Makenzius, Östersund, Oskar Mörtberg, Tänndalen, Peter Olsson, Brunflo, Karl Persson, Brunflo, David Ragnarsson, Brunflo, Philipp Rossdeutscher, Dvärsätt, Nikita Savander, Brunflo, Elin Svärd, Svenstavik.
Nv09b: Matilda Björk, Hallen, Rasmus Brink, Fåker, Mia Fastesson, Frösön, Oscar Ferm, Östersund, Maja Gunsjö Eriksson, Östersund, Jannie Haraldsson, Östersund, Mattias Jons, Östersund, Erica Jonsson, Lit, Majd Kamal, Östersund, Fredrik Ljungberg, Östersund, Tobias Nilsson, Offerdal, Therese Ottosson, Oviken, Ludwig Palmqvist, Undersåker, Ludvig Persson, Dvärsätt, Frank Petersson, Östersund, Anton Strandberg, Tandsbyn, Emma Styf, Östersund, Evelina Wallentin, Östersund, Sanne Wermelin, Östersund, Henrik Wikman, Brunflo.
Nvi09: Hanna Arvidsson, Östersund, Kamilla Bayrak, Frösön, Olle Collberg, Frösön, Karin Edler, Frösön, Johanna Eriksson, Östersund, Charlie Forsgren, Östersund, Freja Handler, Åsarna, Katarina Helmersson, Brunflo, Karin Jonsson, Kälarne, Simon Kirke, Östersund, Hanna Lekedal, Östersund, Tobias Magnusson, Östersund, Filip Mizia, Östersund, Elina Myrestaf, Bruksvallarna, Elin Mårtensson, Östersund, Hannes Mäki, Östersund, Sara Nathanaelsson, Östersund, Caroline Nordenberg, Östersund, Jennifer Nordlöf, Östersund, Frida Norén, Östersund, Anton Olofsson, Svenstavik, Hanna Olsson, Svenstavik, Olivia Pierre, Östersund, Jonatan Redfors, Östersund, Markus Rikardsson, Frösön, Clara Smith, Frösön, Vanja Starlander, Östersund, Mattias Sundin, Lit, Christoffer Tiger Bodlund, Hammarstrand, Anton Winnberg, Bräcke, Danielle Ydstål, Dvärsätt.
Samhällsvetenskapsprogrammet
Speim09: Viktor Ahlzén, Ås, Jennifer Almlöf, Östersund, Filip Berggren, Oviken, Sofie Classon, Hackås, Jannike Edfalk, Oviken, Nils Elmlund, Frösön, Ida Eriksson, Östersund, Julia Fagerström, Östersund, Fredrik Falkenberg, Oviken, Sebastian Ferm, Östersund, Evelina Forseth, Åsarna, Kristin Fundin, Oviken, Elin Hennebo, Åsarna, Sofia Hjalmarsson, Östersund, Karolina Johansson, Oviken, Emelie Jonsson, Östersund, Vera-Linn Karlsson, Krokom, Daniel Köhler, Frösön, Stina Levén, Hackås, Patrik Lindé, Ås, Marielle Löfgren, Oviken, Gustav Martinelle, Frösön, Nina Norberg, Dvärsätt, Elin Norrman, Östersund, Marcus Nyberg, Östersund, Gustaf Nystedt, Östersund, Elin Olsson, Brunflo, Sofie Petersson, Oviken, Sebastian Pettersson, Östersund, Simon Sandell, Östersund, Gustav Skarberg, Östersund, Amelie Wiklund, Frösön.
Spein09a: Eila Abrahamsson, Lit, Johan Andfjäll, Östersund, Lina Arnstål, Frösön, Rikard Bertilsson, Östersund, Pedro Boström, Östersund, Andreas Danielsson, Östersund, Caroline Hjälm, Östersund, Kevin Hoflin, Stugun, Fredrik Holmström, Östersund, Lovisa Högberg, Frösön, Marcus Ivarsson, Östersund, Matilda Johansson, Östersund, Emma Lundemo Dahlin, Östersund, Sanna Lundgren, Alsen, Robin Löjdahl, Svenstavik, Viktor Medén, Svenstavik, Marie Nilsson, Alsen, Jenniefer Norberg, Östersund, Fredrik Norling, Rätan, Christoffer Noterius, Östersund, Gustaf Olofsson, Oviken, Felix Persson, Dvärsätt, Jonathan Seeman, Östersund, Rasmus Sjövill, Gällö, Sebastian Wahlborg, Östersund, Sandra Wall, Östersund, Sara Öhlund, Östersund, Adam Österström, Östersund.
Spein09b: Isabella Adolfsson, Östersund, August Ahlnäs, Ås, Sandra Blomqvist, Östersund, Hanna Brandén, Östersund, Linnea Christensson, Lit, Lina Didriksson, Frösön, Nadia Edfalk, Lit, Lisa Edlund, Östersund, Fredrik Handspik Dahlänger, Svenstavik, Matilda Holmberg, Ås, Emma Jansson, Frösön, Daniel Kilheim, Brunflo, Josefine Larsson, Bräcke, Rebecca Lundgren, Frösön, Filippa Lundqvist, Östersund, Beatrice Malmqvist Andersson, Östersund, Hanna Martinsson, Östersund, Erik Näslund, Östersund, Erik Olofsson Wessén, Östersund, Lars Olovsson, Östersund, Isabell Rud, Brunflo, Sara Sedin, Östersund, Filip Sjödin, Ås, Vanja Wahlborg, Östersund, Petter Åkesson, Frösön.
Spku09: Adam Andersson, Östersund, Brita Bergefors, Frösön, Anna Bergqvist, Mattmar, Marianna Finke, Frösön, Oskar Forseth Zakrisson, Oviken, Oskar Garli, Östersund, Ellinor Gärdin, Östersund, Katarina Hedman, Nälden, Hugo Hultin, Brunflo, Emma Johansson, Ås, Linnea Johansson, Östersund, Christoffer Jonasson, Östersund, Nils Knudsen Vardam, Östersund, Linda Kristiansson, Östersund, Maja Löf, Frösön, Linn Magnusson, Frösön, Jenny Molander, Oviken, Julia Morén, Östersund, Ida Nilsson, Fåker, Johannes Nilsson, Brunflo, Anna Nordberg, Fåker, Zandra Oliw, Dvärsätt, Maja Persson, Krokom, Anna Sahlin, Östersund, Lars Solberger, Brunflo, Erik Svensson, Svenstavik, Lydia Tullsten, Östersund, Nathalie Törnström, Svenstavik, Olivia Villalba Svensson, Frösön, John Wahl, Östersund, Per Åkerblom, Östersund, Ulf Åkerblom, Östersund.
Spsksp09: Emma Ajax, Frösön, Frida Boberg, Östersund, Gustaf Breding Nilsson, Östersund, Alexander Grip, Brunflo, Cecilia Gälliner, Hammerdal, Cecilia Göransson, Krokom, Max Hjalmarsson, Östersund, Jakob Iwars, Östersund, Isabell Jemtå, Krokom, Karoline Johansson, Östersund, Marie Karlsson, Östersund, David Larsson, Östersund, Åsa Larsson, Östersund, Malin Lindmark, Brunflo, Amanda Lundin, Kälarne, Patrik Lundström, Krokom, Jesper Magnusson, Östersund, Anton Modigh, Östersund, Tove Mosten, Dvärsätt, Amanda Mårtensson, Östersund, Bo Nordlander, Östersund, Caroline Olofsson, Brunflo, Dennis Palmqvist, Krokom, Amanda Queckfeldt, Åre, Caroline Rasteby, Frösön, Julia Roos, Hammerdal, Karl Söderberg, Frösön, Lynda Tanda Mauwa, Östersund, Magnus Viklund, Nälden, Anton Öberg, Frösön.
Spspi09: Maria Ahrens Alexandra, Strömsund, Olle Andersson, Gällö, Ida Arvidsson, Östersund, Jennifer Bernhardsson, Östersund, Kamilla Brenje, Östersund, Sigrid Cederberg, Östersund, Lucas Collins, Hammarstrand, Sara Edin Mårtensson, Brunflo, Marielle Edler, Brunflo, Madelene Eriksson, Kälarne, Tove Hestner, Nälden, Nathalié Jonsson, Brunflo, Agnes Julin, Östersund, Josefin Kåbjörn, Östersund, Felicia Lindström, Östersund, Piaross Namroud, Östersund, Maybelle Nyman, Nälden, Maja Persson, Stugun, Tove Persson, Stugun, Io Riwik, Östersund, Martin Ruthberg, Brunflo, Emma Rödin, Östersund, Amanda Sahlin, Frösön, Ninnie Sand Carlsen, Östersund, Isabell Skoknes, Järpen, Anton Tågefelt, Svenstavik, Johan Wallberg, Östersund.
Spspit09: Rebecca Berg, Stugun, Richard Bergman, Östersund, Jonathan Borgström, Östersund, Angelica Brennerskiöld, Östersund, Ludvig Dahlin Eriksson, Frösön, Jakob Edlund, Ås, Johanna Engström, Östersund, Sara Fresker, Östersund, Johanna Grimsved, Ås, Linnea Gröndahl, Östersund, Emelie Hallenborg, Kälarne, Simon Hellström, Brunflo, Niclas Hjelm, Östersund, Marcus Johansson, Brunflo, Pontus Johnson, Östersund, Lucas Jonsson, Frösön, Simon Kristoffersson, Orrviken, Felix Körner, Brunflo, Hanna Lindgren, Brunflo, Björn Lindström, Östersund, Carl Ling, Frösön, Patricia Lundberg, Kälarne, Oskar Martinelle, Frösön, Elin Nilsson, Östersund, Linus Olofsson, Östersund, Kristina Schjelvan, Offerdal, Anton Stenlund, Östersund, Mårten Svanberg, Hackås, Anna Thorell, Ås, Pontus Åström, Östersund.
Spspmt09:. Matilda Boström, Frösön, Jonas Calla, Östersund, Emilia Eldh, Dvärsätt, Elise Eskilsson, Stugun, Felix Franzén, Östersund, Oskar Franzén, Östersund, Renée Frändén, Östersund, Amina Ftaieh, Krokom, Rebecca Hagnestad, Tandsbyn, Hanna Johnsson, Hammarstrand, Petter Lindell Thelin, Östersund, Nike Lindstedt, Östersund, Mathilda Löfvenberg, Frösön, Atle Morseth Edvinsson, Brunflo, Anton Myhr, Bruksvallarna, Viktor Myhr, Bruksvallarna, Ida Mårtén, Svenstavik, Emilia Nilsson, Brunflo, Martin Nilsson, Östersund, Isabelle Norén, Östersund, Ida Nyander Söderhielm, Åre, Kajsa Olsson-Holten, Krokom, Filip Regnéll, Ås, Erica Rydin, Östersund, Frida Sjöberg, Östersund, Tobias Stålhandske, Frösön, Sofia Söderquist, Krokom, Edvin Wikner, Ås.
Teknikprogrammet
Te09a: Fredrik Blomgren, Brunflo, Jonathan Eriksson Daniel, Hallen, Pontus Evertsson, Orrviken, Marcus Fryklöf, Östersund, Mattias Gräntz, Bergsjö, Hampus Halvarsson, Mattmar, Erik Isberg, Åsarna, Martin Johansson, Frösön, Johan Jonasson, Östersund, Andreas Kammen, Lit, Jesper Kristensen, Svenstavik, Marcus Olenäs, Offerdal, Amanda Olsen, Östersund, Sarah Omberg, Krokom, Anton Strömberg Carlsson, Östersund, Henrik Sundin, Östersund, Johan Törnvall, Hallen, Dan Valtersson, Östersund, Filip Wagenius, Bruksvallarna, Viktor Wallentin, Frösön, Simon Ward, Östersund, Robin Zakrisson, Frösön, Isak Arbman.
Te09b: Ahmed Al-Hasan, Östersund, Simon Bäckman, Östersund, Jonas Enzell, Krokom, Björn Estlind, Tandsbyn, Karledvin Gadd Ulvås, Frösön, Felix Hallberg Ekspong, Östersund, Per Hammarling, Brunflo, Mats Högberg, Frösön, Filip Kärrman, Tandsbyn, Oskar Medén, Östersund, Victor Morin, Bräcke, Henric Mårs, Östersund, Niklas Möller, Frösön, Paul Nilsson, Bispgården, Michael Näs, Frösön, Dennis Olofsson, Frösön, Linda West, Östersund, Josefin Wångenberg, Östersund, Jenny Wärdell, Ås, Tim Åkerlund, Hammarstrand.
Te09c: Tove Christensen, Frösön, Magnus Dalsätt, Dvärsätt, Emma Englund, Frösön, Maximilian Eriksson, Östersund, Maria Hansson, Orsa, Karin Hedström, Ås, Pontus Helmersson, Östersund, Kristoffer Kammen, Lit, Petter Larsson, Frösön, Johan Lilja, Oviken, Måns Lindgren, Brunflo, Alexander Madsen, Ås, Ida Magnusson, Östersund, Jonathan Nielsen, Östersund, Oscar Norrman, Frösön, Jonas Olsson, Dvärsätt, Carl Plöen, Östersund, Anton Pålstam, Östersund, Felix Sanchez Berlanga, Östersund, Isac Skoglund Edberg, Tandsbyn, Aron Strömgren, Frösön, Gustav Vesterblom, Lit, Emanuel Wessén, Östersund.
Vintersport
Vsp09: Victor Agestam, Östersund, Eric Blomdahl, Hudiksvall, Rebecka Forsberg, Mora, Daniel Gustafsson, Östersund, Anton Hammar, Strömsund, Erik Högbom, Östersund, Lina Karlsson, Östersund, Mathilda Sjövill, Gällö, Moa Strömqvist, Östersund, Ellen Svensson, Åre.

Jämtlands gymnasium, Wången
Hästhållning, Travsport
HÄHTR09: Chelsea Borell, Västerfärnebo, Elin Bössfall, Glumslöv, Caroline Christensen, Göteborg, Elsa Eriksson, Malung, Marika Eriksson, Vemdalen Linnea Jonsson, Stockholm, Frida Lejonklou, Spånga, Therese Lindeborg, Mörsil, Viktor Lyck, Leksand, Amelie Nilsson, Helgum, Malin Paulsson, Borensberg, Lina Pergenius, Nusnäs, Matilda Persson, Voxnabruk, Ida Sandström, Borlänge, Sunniva Steinsdatter Moen, Bogöy Norge, Julia Stenman, Jakobstad Finland, Elias Strandberg, Sala, Joel Uhrberg, Munka-Ljungby.

Vittragymnasiet, Östersund
Estetiska programmet
ESBD: Tove Dahlberg, Hammarstrand, Emma Eriksson Norman, Östersund, William Franzén, Östersund, Rasmus Frisk, Frösön, Maja Grinde, Föllinge, Jessika Hagenvald, Stora Blåsjön, Emma Larsson, Bräcke, Mimi Larsson, Frösön, Stefan Lewis, Frösön, Maria Lilliehöök, Frösön, Michaela Nilsson, Östersund, Ronja Nilsson, Östersund, Alexander Strand, Östersund, Emma Åslund, Östersund.
ESSPBD: Lisa Brandén, Vemdalen, Angelika Eriksson, Storlien, Iye Hagström, Nälden, Sofia Lindgren, Brunflo, Emma Omberg, Nälden, Sara Wiklund, Orrviken.
ESDN: Pontus Arvidsson, Gällö, Amanda Bruman, Bräcke, Elin Eriksson, Bräcke, Irma Lennartsson, Hallen, Ronja Norlén, Mörsil, Lovisa Strandberg, Östersund.
ESSPDN: Malin Andersson, Järpen, Cazandra Bergkvist, Östersund, Emma Carlsson, Östersund, Lova Graaf, Järpen, Victoria Gruvelgård, Föllinge, Elin Jansson, Mattmar, Lovis Nyqvist, Järpen, Linda Strandberg, Mörsil, Josefin Sunding, Mattmar, Rebecca Svensson, Mörsil.
ESMK: Alexander Almström, Östersund, Dennis Andersson, Nälden, Sara Bodén, Östersund, Rob Carlberg, Frösön, Kristin Eliasson, Åsarna, Love Eliasson, Östersund, Fredrik Eriksson, Brunflo, Rebecka Hansson, Hammarstrand, Emilia Jintayotin, Östersund, Alexander Lindberg, Klövsjö, Philip Lindow, Frösön, Anna Moen, Klövsjö, Anders Nilsson, Gällö, Christoffer Nordenström, Hammarstrand, Tommy Olofsson, Östersund, David Rosberg, Trångsviken, Erik Stensmo, Tandsbyn, Lina Tallgren, Frösön, Alexandra Vithal, Östersund, Leo Wass, Frösön.
ESSPMK: Elin Johnsson, Hammarstrand, Ida Olsson, Duved, Karolina Tängmark, Ås.
ESTA: Andree Gabrielsson, Krokom, Anna Holmlund, Östersund, Håkan Magnusson, Östavall, Alma Svensson, Frösön, Malin Söderback, Trångsviken, Åsa Tander, Östersund, Maria Westlund, Östersund, Muhammet Özdemir, Östersund.
ESSPTA: Emma Bäckström, Hoting, Lisa Qvarngård, Ås, Ida Rehnsbo, Krokom, Eleonor Öhgren, Östersund.
Samhällsvetenskapsprogrammet
SPSK: Lisa Trox Holmbom, Östersund, Leila Kaipova, Bräcke, Stina Åsell, Järpen.
SPSP: Frida Alfredsson, Gäddede, Nils-Erik Carlsson, Aspås, Petter Danielsson, Bräcke, Anna Englund, Gällö, Evelina Eriksson, Frösön, Quenny Fassou, Östersund, Paulina Fjellgren, Östersund, Elin Horneij, Gällö, Caroline Jacobsson, Östersund, Silje Martinsen, Dvärsätt, Martina Midbjer, Bräcke, Malin Nilsson, Östersund, Rebecka Norberg, Östersund, Evelina Nordin, Mattmar, Karl Pettersson, Östersund, Emma Strid, Gäddede, Hussein Walai, Östersund, Hannah Wolgast, Offerdal.
re gymnasieskola
Byggprogrammet: Patrik Eliasson, Mörsil, Johan Garber, Mörsil, Fredrik Grip, Järpen, Jonas Landberg, Mörsil, Mikael Lund, Hallen, Henrik Nord, Undersåker, Erik Olofsson, Duved, Joel Salomonsson, Mörsil, Niklas Sanfer, Undersåker, Stefan Vikström Jonsson, Järpen.
Estetiska programmet, Vinterakrobatik: Anton Björklund, Matfors, Mathias Frykholm, Skarpnäck, Magnus Hellström, Mattmar, Anton Lithén, Duved, Felix Stolpe, Stockholm, Victor Wulff, Järpen, Max Åkerström Hedvall, Funäsdalen.
Estetiska programmet, bild och form: Fanny Eriksson, Johanneshov, Klara Hjalmarsson, Åre, Philippa Isberg, Åre, Stina Matsdotter, Duved, Josefin Moberg Berntsson, Undersåker, Hanna Persson, Järpen, Chris Vojnic Hajduk, Hallen.
Fordonsprogrammet, Personbilsteknik: Robin Ejenstam,Mattmar, Ludwig Ericsson,Duved, Lars Hansson,Åre, Sonny Karlsson,Järpen, Thomas Kristensson,Järpen.
Fordonsprogrammet, Snöfordon: Kristian Bernhardsson Piironen, Vallentuna, Axel Fältström,Ockelbo, Joacim Göransson, Åre, Sebastian Hedberg, Borlänge, Mikael Hellbom, Borlänge, Håkan Holmström, Norsjö, Thomas Lindkvist, Lögdeå, Ricky Lorentsson, Hemavan, Anton Nordlander, Matfors, David Sundqvist, Borlänge, Johan Svensson, Tyresö, Kalle Östman, Sjuntorp.
Gymnasiesärskolan: Alex Fredriksson, Åre.
Naturvetenskapsprogrammet: Rasmus Jämting , Trångsviken, Oskar Norin, Mörsil, Oskar Olofsson, Undersåker, Linn Kvarme, Järpen, Louise Loberg, Åre, Marie Nilsson, Järpen, Therese Prestberg, Järpen, Johan Agnvall, Åre, Sanna Bergstedt, Mörsil, Martina Björklund, Undersåker, Ville Nilsson, Undersåker.
Omvårdnadsprogrammet: Linnéa Backman, Järpen, Sara Brandt, Järpen, Viktoria Hansson, Mattmar, Rebecca Persson, Duved, Sandra Thörne, Åre, Erika Wikström, Duved.
Samhällsvetenskapsprogrammet: Julia Björkstrand, Undersåker, Moa Salén, Duved, Ville Tågefeldt, Undersåker.
Skidgymnasiet: Carl Magnus Behm, Lidingö, Julia Jansson, Månkarbo, Louise Persson, Stöde, Felix Sandström, Åre, Jakob Sundin, Nordingrå, Edda-Kristin Arnadotter, Frösön, Julia Behm, Lidingö, Evelina Bångman, Solna, Johanna Eriksson, Åre, Carl Grant, Stockholm, Emma Gustafsson, Lit, Sofie Gyllenswärd, Saltsjöbaden, Sara Hector, Sandviken, Mathias Jonasson, Frösön, Per Kling, Åre, Sam Monsén , Åre, Louise Nyberg, Trångsviken, Julia Salming, Åre, Stina Sollander, Falun, Frida Svedberg, Frösön, Ricky Svensson, Sunne, Emelie Vikström, Sävsjö, Mathilda Wikström, Åre, Olivia Leanderson, Ramdala.
Hotell- och restaurangprogrammet: Fredrik Bergman, Härnösand, Alexandra Dahlund, Järpen, Josefin Forsgren, Gällö, Amandus Gunhardsén, Åhus, Sara Jardefalk, Enhörna, Anton Jägrell, Vallentuna, Sanne Ljungdahl Ed, Järpen, Marie-Louise Magnusson, Forsa, Unni Müller, Duved, Angelica Olsson Myrhee, Duved, Linuz Palmqvist, Stockholm, Alexander Segelbrant, Nälden, Erika Stenmark, Junsele, Joacim Wikström, Mattmar, Felicia Adobati, Vallsta, Joel Aronsson, Växjö, Fredrik Bernhardsson, Östersund, Amanda Eliasson, Mörsil, Elliot Franzén, Duved, Kevin Hansen, Arjeplog, Lukas Jaktlund, Sundsvall, Hanna Jonnarth, Täby, Hampus Karlsson, Sunne, Karl Stjernholm, Stockholm, Jessica Tano, Sandviken, Victor Wembrand, Hofors, Matilda Wästholt, Ljusdal, Viking Öhrbom Spitzinger, Järpen, Emil Österberg, Gräddö.

Åsbygdens naturbruksgymnasium
Naturbruksprogrammet
DjJo 09-12 (Djur & Jord): Sofia Andersson, Mattmar, Beatrice Appelqvist, Brunflo, HannaBouvin, Frösön, MikaelaEbercrantz , Åsele, SandraEngström, Hammarstrand, SandraGuldbrandsson, Östersund, Johan Haraldsson, Mattmar, Robin Jonsson, Bräcke, Madeleine Jonsson Åhlstedt, Strömsund, Robbin Jönsson, Hackås, Hanna Lundqvist , Rossön, Veronica Medin, Orrviken, Emma Nilsson, Åsarna, Frida Nyholm, Hoting, Lillemor Nyman, Järpen, Lennart Sjölander , Järpen

Sk 09-12, (Skog): Calle Albertsson, Stugun, Gustaf Alm, Föllinge, Marcus Alvarsson, Åsarna, Cecilia Andersson, Bispgården, Peter Andersson, Häggenås, Victor Andersson, Lit, Anton Brantholm, Hoting, Andreas Dahlbom, Lit, Andreas L Eriksson, Svenstavik, Simon Eriksson, Svenstavik, Philip Färdig, Hammarstrand, Mats Hansson, Stugun, Marcus Hillerström, Hammarstrand,Torgrim Johnsrud , Åsarna, Eric Lindberg, Frösön, Christoffer Lundin, Bräcke, Isabelle Löthman, Överturingen, Marcus Nilsson, Bräcke, Henrik Svensson, Bräcke, Marcus Viklund, Brunflo, Alexander Westerlund, Ljustorp Thomas Westgard, Svenstavik, Emil Zetterström, Stugun, Joel Åslund, Storsjö kapell

Hä 09-12, (Häst): Agnes Bjuhr, Lycksele, Petra Edfalk, Oviken, Jonna Galin, Ås, Malin Holmin, Sveg, Erica Isaksson, Brunflo, Arvid Johansson, Östersund, Julia Nilsson, Brunflo, Rebecka Norell, Östersund, Elin Palmqvist, Aspås, Julia Persson Dahlgren, Brunflo, Amanda Salomonsson, Östersund Emma Sävelind, Östersund

Östersunds gymnasieskola
BF09: Pauline Bergström Almér, Östersund, Josefine Blomfelt, Frösön, Jasmine Eriksson, Östersund, Stina Gunnarsson, Frösön, Karoline Karlsson, Östersund, Frida Larsson, Frösön, André Lindberg, Östersund, Carolin Lindquist, Bräcke, Maria Lövqvist, Östersund, Tobias Notfors, Östersund, Viktor Nyman, Ljusdal, Linnéa Olofsson, Östersund, Amanda Samuelsson, Östersund, Natalie Vedin, Häggenås, Sara Younes, Östersund.
EK09: August Creed McAlllister Holmgren, Östersund, Frida Engman, Lit, Erica Hammar, Funäsdalen, Lisa Jansson, Frösön, Alexandra Johansson Wall, Krokom, Pontus Jönsson, Frösön, Erica Lundin, Frösön, Joakim Nilsson, Ås, Alexandra Olofsson, Östersund, Linn Persson, Östersund, Ronja Övre, Krokom.
PT09: Danielle : Elvbo, Lit, Göran Frögren, Föllinge, Sandra Nordmark, Lit.
SP09: Isabell Andersson Buske, Häggenås, Lisa Danielsson Koivula, Östersund, Anton Eliasson, Gällö, Isabelle Eriksson, Vemdalen, Tomas Hemå, Östersund, Anna Ivarsson, Gällö, Gunilla Jenssen, Oviken, Ludvig Junehag, Frösön, Johan Loxell, Östersund, Edvin Moberg, Krokom, Hanne Norrman, Föllinge, Marielle Sjölund, Östersund, Amanda Spejare, Frösön, Sabina Östling, Östersund.

Annons
Annons
Annons