Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Examina: Mittuniversitetet

Följande personer har i januari och februari tagit examen vid Mittuniversitetet.

Annons

Civilingenjörsexamen: Klas Gustavsson, Östersund.

Ekonomie kandidatexamen: Angelica Jansson, Östersund, Johan Kjellstrand, Östersund, Therese Renström, Östersund, Tone Staffansson, Östersund.

Ekonomie magisterexamen: Malin Karlsson, Ås.

Filosofie kandidatexamen: Joanna Sundin, Östersund, Petra Wikström, Östersund.

Filosofie kandidatexamen och sjuksköterskeexamen: Sofie Hamberg, Östersund, Hanna Ferlin, Östersund, Jenny Holmberg, Hammarstrand.

Filosofie kandidatexamen och socionomexamen: Sofia Nordqvist, Östersund.

Filosofie magisterexamen: Malin Norman, Östersund, Mona-Lise Fjällman, Krokom.

Filosofie magisterexamen och specialistsjuksköterskeexamen med inriktning mot distriktssköterska: Jannini Hurtigh, Östersund.

Förskollärarexamen: Anna Dahl Ngoe Edume, Frösön, Anna Månsson, Östersund, Annica Boije, Järpen, Annsofi Karlberg, Stugun, Jenny Vagelin, Åsarna, Jenny Wiklund, Brunflo, Karolina Andersson, Oviken, Linda Höglund, Östersund, Maria Norrby, Ås, Mikaela Hult, Östersund, Sanna Modin, Frösön, Tove Söderback, Östersund, Ann Skyttmo, Östersund, Caroline Kurzawa, Dvärsätt, Charlotta Sundqvist, Frösön, Claudia Decker, Hede, Ida Lindgren, Järpen, Karolina Arvidsson, Hallen, Maria Andersson, Östersund, Natalie Vedin, Frösön.

Grundlärarexamen: Matilda Svejgård, Frösön.

Högskoleingenjörsexamen: Markus Södergren, Stugun.

Kandidatexamen: Ingalill Skogelid, Hammarstrand, Irene Olander, Östersund, Martina Larsson, Åre, Robin Magnusson, Östersund, William Andersson, Östersund, Linnea Svensson, Östersund, Natalya Hoffman, Östersund,

Kandidatexamen och socionomexamen: Hanna Pöllänen, Lit, Jannike Renholm, Östersund, Renée Lindblom, Östersund, Rufina Arzumanova, Östersund.

Sjuksköterskeexamen: Adhraa Korokji, Östersund, Anne Terese Skott Dahlgren, Funäsdalen, Cherin Al Harbiti, Östersund, Clara Högberg, Östersund, Emelie Alsing, Östersund, Emma Lindberg, Östersund, Erica Wesslau, Östersund, Erika Harlin, Duved, Frida Lindström, Östersund, Gustav Cederlund, Östersund, Helin Dalaba, Östersund, Ida Andersson, Östersund, Jessica Ottosson, Östersund, Josefin Wärme, Östersund, Josephine Lindberg, Frösön, Linnea Bångman, Offerdal, Linnea Carlsson, Östersund, Liza Woldner, Östersund, Lovisa Segerbank Bremberg, Östersund, Marie Mark, Frösön, Mira Nilsdotter, Östersund, Niclas Olander, Frösön, Nina Östberg, Brunflo, Rita Eklund, Östersund, Stefan Mellgren, Frösön, Tor Nilsson, Östersund, Anna Oxelbrand Strömberg, Frösön, Deogratius Byaruhanga, Östersund, Lidia Åserud, Östersund, Olivia Röst, Östersund, Wezha Rebwar Salam, Östersund, Zainab Zawary, Östersund.

Socionomexamen: Andreas Åhlén Falk, Frösön, Anton Josefsson, Östersund, Caroline Håkansson, Östersund, Emma Jönsson Gidlund, Östersund, Erik Thurén, Östersund, Evelina Lomstad, Östersund, Frida Vikmo, Östersund, Helge Hellroth, Östersund, Iman Nyman, Frösön, Julia Kallenberg, Östersund, Kristina Schjelvan, Östersund, Linnea Svensson, Östersund, Maria Sjölin, Frösön, Mariana Ekholm, Östersund, Martyna Szulc, Brunflo, Niklas Penttinen, Frösön, Rebecka Ekholm, Östersund, Saif Am Sali, Östersund, Sara Andersson, Östersund, Stina Eliasson, Östersund, Viktor Alner, Östersund.

Specialistsjuksköterskeexamen med inriktning mot distriktssköterska: Anna Montelius Hoflén, Offerdal, Maria Taraldsson, Häggenås.

Ämneslärarexamen med inriktning mot arbete i grundskolans årskurs 7-9: Tina Gayon, Mattmar.

Filosofie doktorsexamen: Charlotte Persson, Östersund.

Teknologie doktorsexamen: Felix Dobslaw, Frösön.

Teknologie licentiatexamen: Rebecca Klingvall Ek, Östersund.

Annons
Annons
Annons