Annons
Annons
Annons

Resultat

Här kan du se slutspelsresultaten i Lilla VM.

P9

A-slutspel

Åttondelsfinal:

SFF Röd–NSK 3–0

SFF Blå–Sund Röd 3–1

Alnö Vit–IFK Timrå Blå 0–1

Sidsjö-Böle Svart–IFK Timrå Blå/Vit 1–2

Alnö Gul–Svartvik 0–1

Alnö Röd–IFK Timrå Vit 3–0

Sidsjö-Böle Grön–Matfors IF Blå 4–1

SFF Vit–Matfors IF Vit 3–1

Kvartsfinal:

SFF Röd–IFK Timrå Blå 4–0

SFF Blå–IFK Timrå Blå/Vit 1–2

SFF Vit–Alnö Röd 0–5

Sidsjö-Böle Grön–Svartvik 2–1

Semifinal:

SFF Röd–Sidsjö-Böle Grön 5–0

IFK Timrå Blå/vit–Alnö Röd 3–1

Final:

SFF Röd–IFK Timrå Blå/Vit 1–0

Bronsmatch:

Sidsjö-Böle Grön–Alnö Röd 1–2

B-slutspel

Kvartsfinal:

Sund Röd–Sidsjö-Böle Svart 2–4

NSK–Alnö Vit 0–2

IFK Timrå Vit–Matfors IF Blå 2–3

Alnö Gul–Matfors IF Vit 0–1

Semifinal:

Sidsjö-Böle Svart–Matfors IF Vit 6–0

Alnö Vit–Matfors IF Blå 4–2

Final:

Alnö Vit–Sidsjö-Böle Svart 4–5

P10

A-slutspel

Åttondelsfinal:

Alnö Vit–Matfors IF Blå 2–1

SFF Vit–NSK 7–0

SFF Blå–Kovland 3–2

Kuben Gul–Lucksta 5–0

Moffe–SFF Röd 2–3

Selånger FK Röd–Sidsjö-Böle 1–0

Kuben Svart–BIKSK/ÄAIK 1–2

Alnö Röd–Essvik Grön 2–1

Kvartsfinal:

SFF Vit–Alnö Röd 0–4

Alnö Vit–BIKSK/ÄAIK 5–1

SFF Blå–Selånger FK Röd 1–0

Kuben Gul–SFF Röd 0–1

Semifinal:

SFF Blå–Alnö Röd 4–5

SFF Röd–Alnö Vit 1–2

Final:

Alnö Röd–Alnö Vit 3–2

Bronsmatch:

SFF Blå–SFF Röd 3–0

B-slutspel

Kvartsfinal:

Lucksta–Moffe 0–1

Kovland–Sidsjö-Böle 2–1

NSK–Essvik Grön 0–2

Matfors IF Blå–Kuben Svart 1–2

Semifinal:

Kovland–Essvik Grön 1–0

Moffe–Kuben Svart 3–2

Final:

Moffe–Kovland 2–0

P11

A-slutspel

Kvartsfinal:

Selånger FK Röd–GIF Sundsvall Blå 3–2

Alnö IF 1–Svartvik 0–4

Alnö IF A–GIF Sundsvall Vit 5–1

NSK–Selånger FK Blå 1–2

Semifinal:

Selånger FK Blå–Alnö IF A 1–3

Selånger FK Röd–Svartvik 3–9

Final:

Svartvik–Alnö IF A 0–2

Bronsmatch:

Selånger FK Röd–Selånger FK Blå 4–2

P12

A-slutspel

Kvartsfinal:

Kuben Vit–Kovland 2–0

Kuben Svart–Matfors IF Vit 0–4

Kuben Gul–Selånger Blå 2–3

Svartvik–GIF Sundsvall 3–0

Semifinal:

Svartvik–Matfors IF Vit 1–5

Kuben Vit–Selånger Blå 4–5

Final:

Selånger Blå–Matfors IF Vit 5–2

Bronsmatch:

Kuben Vit–Svartvik 4–3

F9

A-slutspel

Semifinal:

Njurunda IK 3–Matfors IF 0–3

Selånger–IFK Timrå Vit 2–0

Final:

Matfors IF–Selånger 1–3

Bronsmatch:

Njurunda IK 3–IFK Timrå Vit 0–3

B-slutspel

Semifinal:

Njurunda IK 1–SFF 3–0

IFK Timrå Blå–Njurunda IK 2 0–1

Final:

Njurunda IK 1–Njurunda IK 2 2–0

F10

A-slutspel

Kvartsfinal:

SDFF–Njurunda IK 1–0

IFK Timrå Blå/Vit–Alnö Gul 0–3

Timrå Vit–Alnö Röd 0–3

Matfors IF–IFK Timrå Blå 1–0

Semifinal:

Matfors IF–Alnö Gul 1–0

SDFF–Alnö Röd 3–0

Final:

SDFF–Matfors IF 0–2

Bronsmatch:

Alnö Röd–Alnö Gul 0–2

F11

A-slutspel

Semifinal:

Njurunda–IFK Timrå 4–1

Selånger FK–SDFF 3–0

Final:

Njurunda IK–Selånger FK 1–0

B-slutspel

Final:

Remsle–Matfors IF 1–0

F12

A-slutspel

Kvartsfinal:

IFK Timrå Vit–Njurunda 2–3

Fränsta–Kovland 5–1

Alnö–HSK 5–0

Matfors IF–IFk Timrå Blå 0–1

Semifinal:

Alnö–IFK Timrå Blå 2–0

Fränsta–Njurunda 0–4

Final:

Alnö–Njurunda 0–1

Bronsmatch:

IFK Timrå Blå–Fränsta 3–4

Annons
Annons
Annons
Dela
  • +1 Intressant!
Annons
Annons
Annons
Annons
Annons
Annons