På op.se sparas viss data i cookies för att ge dig en bättre upplevelse. Genom att använda våra tjänster godkänner du detta.
⇒ Om cookies och personuppgifter
Annons

Längd

+
Läs senare
Timråspelen:
Herrar 9 år, 1,5 km: 1) Adam Westman, Alnö, 9.52, 2) Carl Lindell, Stockvik, 10.26, 3) Mattias Vedin, Njurunda, 11.32, 4) Tobias Lindman, Stockvik, 13.33.
Damer 9 år, 1,5 km: 1) Alicia Persson, Stöde, 9.22, 2) Ida Rusth, Alnö, 12.20.
Herrar 10 år, 1,5 km: 1) Fredrik Arnberg, Alnö. 8.32, 2) Oscar Lindell, Stockvik, 9.39, 3) Arvid Aronsson, Matfors, 11.03, 4) Erik Edwall, Timrå, 12.21.
Damer 10 år, 1,5 km: 1) Amanda Lindblad, Fränsta, 9.19, 2) Filippa Lindman, Stockvik, 10.59, 3) Fanny Gustafsson, Alnö, 12.24, 4) Sofia Lindberg, Alnö, 13.24, 5) Fanny Melander, Timrå, 18.02.
Herrar 11 år, 2,5 km: 1) Emil Eriksson, Stöde, 11.26, 2) Jonas Håkansson, Lucksta, 14.05, 3) Lars Sjöbom, Njurunda, 16.01, 4) Filip Melander, Timrå, 16.27.
Damer 11 år, 2,5 km: 1) Amanda Westman, Alnö, 10.50, 2) Maria Jonasson, Östersund, 11.33, 3) Sara Östling, Sveg, 11.53, 4) Alice Burland, Alnö, 12.38, 5) Johanna Broman, Matfors, 12.43, 6) Olivia Elffors, Lucksta, 13.05, 7) Klara Skoglund, Lucksta, 13.22, 8) Lina Palolampi, Tynderö, 13.41, 9) Sanna Wassbrink, Lucksta, 14.52, 10) Christine Lundahl/Björklund, Matfors, 19.22.
Herrar 12 år, 2,5 km: 1) Eddie Edström, Alnö, 9.40, 2) Marcus Stenberg, Sveg, 10.21, 3) Jonathan Grahn, Bergeforsen, 10.29, 4) Mattias Eriksson, Stöde, 10.40, 5) Sebastian Olsson, Stockvik, 11.04, 6) Pontus Nordenmark, Lucksta, 11.55, 7) William Bruksås/Nybjörk, Alnö, 12.35, 8) Gustaf Arnberg, Alnö, 12.37, 9) Max Sjöberg, Njurunda, 13.37.
Damer 12 år, 2,5 km: 1) Ida Persson, Spöland, 10.44, 2) Emma Rusth, Alnö, 10.49, 3) Johanna Åström, Lucksta, 10.54, 4) Sanna Lindblom, Sveg, 11.18, 5) Johanna Bergman, Sveg, 11.41, 6) Madeleine Wiig, Lucksta, 12.05, 7) Ellen Engström, Timrå, 12.28, 8) Elin Sundberg, Njurunda, 12.37, 9) Sanna Svanebo, Alnö, 12.58, 10) Veronika Tikka, Alnö, 13.07, 11) Charlotta Lundahl, Timrå, 14.33.
Herrar 13 år, 2,5 km: 1) Adam Clareus, Östersund, 8.56, 2) Oskar Åström, Alnö, 10.24, 3) Anders Sjöbom, Njurunda, 10.33, 4) Gustav Wikman, Alnö, 10.34.
Damer 13 år, 2,5 km: 1) Isabelle Persson, Stöde, 9.21, 2) Linnea Öberg, Bergeforsen, 10.01, 3) Julia Källberg, Tynderö, 11.12, 4) Mikaela Vedin, Njurunda, 11.36, 5) Hanna Forsberg, Timrå, 13.45, 6) Annika Östman, Timrå, 13.59.
Herrar 16 år, 5 km: 1) Johan Lindblad, Alnö, 14.28, 2) Richard Burland, Alnö, 14.32, 3) Linus Öberg, Alnö, 14.33, 4) Simon Persson, Spöland, 14.38, 5) Arvid Elffors, Lucksta, 14.52, 6) Adrian Hedberg, Östersund, 15.13, 7) David Spångberg, Östersund, 15.27, 8) Jens Friberg, Östersund, 15.35, 9) Marcus Beldt/Karlsson, Fränsta, 15.33.
Herrar 15 år, 5 km: 1) Carl Quicklund, Östersund, 14.13, 2) Oscar Kardin, Östersund, 14.54, 3) Markus Fridlund, Selånger, 15.39, 5) John von Knorring, Stockvik, 16.11, 6) Simon karlsson, Alnö och Carl Andersson, Stockvik, 16.12, 8) Emil Åström, Alnö, 17.45.
Herrar, 14 år, 5 km: 1) Gustav Lindblad, Fränsta, 15.46, 2) Philip Burland, Alnö, 16.18, 3) Gustav Nystedt, Stockvik, 16.40, 4) Erik Skoglund, Lucksta och Harald Kempe, Tynderö, 18.12, 6) Tobias Palolampi, Tynderö, 18.35, 7) Simon Lundholm, Stockvik, 18.52, 8) Simon Svanebo, Alnö, 19.02, 9) Viktor Tikka, Alnö, 20.23.
Damer 16 år, 5 km: 1) Maria Nordström, Östersund, 17.18, 2) Frida Källberg, Tynderö, 18.08, 3) Åsa Kempe, Tynderö, 19.52, 4) Sara Willner, Alnö, 20.20.
Damer 15 år, 5 km: 1) Lisa Dahl, Litsbygden, 16.21, 2) Ida Clareus, Östersund, 17.30, 3) Anna Svedin-Thunström, Bergefors, 17.31, 4) Louise Persson, Stöde och Lina Karlsson, Östersund, 18.23, 6) Amanda Wallin, Lucksta, 18.41, 7) Tove Engblom, Stöde, 18.58, 8) Olivia Lundström, Stockvik, 19.20, 9) Madelene Hallin, Lucksta, 21.00.
Damer 14 år, 5 km: 1) Sara Nordstrand, Hägglunds, 16.24, 2) Emma Gustafsion, Litsbygden, 16.47, 3) Jennifer Lindblom, Sveg, 17.14, 4) Katarina Olsson, Fränsta, 17.23, 5) Lowisa Hanning, Stöde, 18.02, 6) Therese Moberg, Ånge, 18.26, 7) Madeleine Bohlin, Sveg, 18.31, 8) Karin Bergman, Sveg, 21.01, 9) Amanda Åström, Lucksta, 21.20, 10) Ida Sundberg, Njurunda, 24.41.
Damer 19-20 år, 5 km: 1) Marie-Helen Söderman, Stockvik, 15.28, 2) Sofia Engström, Timrå, 16.00, 3) Johanna Engström, Timrå, 16.38.
Damer 17-18 år, 5 km: 1) Lina Öberg, Bergeforsen, 16.42, 2) Anna Nystedt, Stockvik, 16.48, 3) Jill Johansson, Timrå, 16.53, 4) Rebecka Sundin, Nordingrå, 16.56, 5) Sofia Sepänmaa, Selånger, 17.10, 6) Emelie Stark, Nordingrå, 17.12, 7) Kajsa Thelberg, Brännan, 17.40, 8) Sandra Berglund, Sundsvalls Biathlon, 17.49, 9) Lina Skoog, Timrå, 19.48, 10) Catarina Öhlén, Timrå, 21.20.
Herrar, 19-20 år, 10 km: 1) Jonas Bergman, Åsarnam, 28.02, 2) Gustaf Olsson, Bergeforsen, 28.36, 3) Fredrik Schaerström, Selånger, 28.51, 4) Björn Andersson, Selånger, 31.07.
Herrar, 17-18 år, 10 km: 1) Anton Karlsson, Alnö, 27.44, 2) Erik Söderman, Stockvik, 28.10, 3) Tobias Engblom, Stöde, 28.11, 4) Oscar Stenvall, Tynderö, 31.25, 5) Erik Dahlberg, Fränsta, 31.39, 6) Benjamin Selling, Bondsjöhöjden, 32.37, 7) Linus Palolampi, Tynderö, 33.09.
Annons
Annons
Annons
Annons
Annons