Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Skicross

Annons
MATFORS: Matforsracet
P9-10: A-final: 1) Mikael Moberg, Ånge SK, 2) Emil Eriksson, Stöde IF, 3) Oscar Lindell, Stockvik SF, 4) Jonas Håkansson, Lucksta IF, 5) Filip Åslin, Stockvik SF.
P9-10: B-final: 1) Filip Åslin, Stockvik SF, 2) Arvid Aronsson, Matfors Skidklubb, 3) Emil Finström, Jättendals IF, 4) Adam Lundmark, Stockvik SF.
P9-10: C-final: 1) Adam Lundmark, Stockvik SF, 2) Anton Eriksson, Matfors Skidklubb.
F9-10: A-final: 1) Amanda Westman, Alnö Skidklubb, 2) Johanna Broman, Matfors Skidklubb, 3) Lina Palolampi, Tynderö IK, 4) Klara Skoglund, Lucksta IF.
F9-10: B-final: 1) Lina Palolampi, Tynderö IK, 2) Sanna Lodin, Matfors Skidklubb, 3) Alicia Persson, Stöde IF, 4) Filippa Lindman, Stockvik SF.
F9-10: C-final: 1) Filippa Lindman, Stockvik SF, 2) Frida Nordqvist, Tynderö IK, 3) Malin Nordin, Matfors Skidklubb, 4) Sanna Wassbrink, Lucksta IF.
F9-10: D-final: 1) Malin Nordin, Matfors Skidklubb, 2) Christine Lundahl-Björklund, Matfors Skidklubb, 3) Linda Hafstad, IF Strategen.
P11-12: A-final: 1) Simon Åslin, Stockvik SF, 2) Jonas Björklund, Alnö Skidklubb, 3) Sebastian Olsson, Stockvik SF, 4) Mattias Eriksson, Stöde IF, 5) Anders Vedin, Timrå SOK.
P11-12: B-final: 1) Jonas Björklund, Alnö Skidklubb, 2) Fredrik Göransson, Stockvik SF, 3) Jonathan Grahn, Bergeforsen SK, 4) Gustaf Arnberg, Alnö Skidklubb.
P11-12: C-final: 1) Gustaf Arnberg, Alnö Skidklubb, 2) Jonny Hafstad, IF Strategen, 4) Tobias Stenshagen, IF Strategen, 3) Pontus Nordenmark, Lucksta IF.
F11-12: A-final: 1) Isabelle Persson, Stöde IF, 2) Erika Forslin, Jättendals IF, 3) Emma Rusth, Alnö Skidklubb, 4) Johanna Åström, Lucksta IF.
F11-12: B-final: 1) Johanna Åström, Lucksta IF, 2) Julia Källberg, Tynderö IK, 3) Mikaela Wedin, Njurunda SK, 4) Elin Sundberg, Njurunda SK.
F11-12: C-final: 1) Julia Källberg, Tynderö IK, 2) Emma Palmcrantz, Jättendals IF, 3) Madelene Wiig, Lucksta IF, 4) Veronica Tikka, Alnö Skidklubb.
F11-12: D-final: 1) Veronica Tikka, Alnö Skidklubb, 2) Louise Dahl, Tynderö IK, 3) Sanna Svanebo, Alnö Skidklubb, 4) Sara Engström, Tynderö IK.
P13-14: A-final: 1) Carl Andersson, Stockvik SF, 2) Pål Forsberg, Alnö Skidklubb, 3) John von Knorring, Stockvik SF, 4) Viktor Svedberg, Alnö Skidklubb.
P13-14: B-final: 1) Viktor Svedberg, Alnö Skidklubb, 2) Markus Fridlund, Selånger SOK, 3) Harald Kempe, Tynderö IK, 4) Tobias Palolampi, Tynderö IK.
P13-14: C-final: 1) Tobias Palolampi, Tynderö IK, 2) Filip Burland, Alnö Skidklubb, 3) Gustav Nystedt, Stockvik SF, 4) Elias Hannus, Matfors Skidklubb.
P13-14: D-final: 1) Elias Hannus, Matfors Skidklubb, 2) Viktor Tikka, Alnö Skidklubb.
F13-14: A-final: 1) Katarina Olsson, Fränsta IK, 2) Lowisa Hanning, Stöde IF, 3) Erika Eriksson, Stöde IF, 4) Louise Persson, Stöde IF, 5) Sandra Abremark, Stockvik SF.
F13-14: B-final: 1) Sandra Abremark, Stockvik SF, 2) Olivia Lundström, Stockvik SF, 3) Therese Moberg, Ånge SK, 4) Matilda Ström, Stöde IF.
F13-14: C-final: 1) Matilda Ström, Stöde IF, 2) Elin Finström, Jättendals IF, 3) Amanda Åström, Lucksta IF, 4) Liv Forslin, Jättendals IF.
F13-14: D-final: 1) Liv Forslin, Jättendals IF, 2) Ida Sundberg, Njurunda SK.
P15-16: A-final: 1) Oscar Stenvall, Tynderö IK, 2) Emil Lagergren, Tynderö IK.
F15-16: A-final: 1) Karolina Olsson, Bergeforsen SK, 2) Cecilia Björk, Alnö Skidklubb, 3) Åsa Kempe, Tynderö IK, 4) Maja Hansson, Jättendals IF.
Annons
Annons
Annons