Annons

Annons

Annons

Annons

Östersund

Läsartext
Examina: Mittuniversitetet

Följande personer har under perioden april-juni 2019 tagit examen vid Mittuniversitetet.

Detta är en läsartext.

Ekonomie kandidatexamen: Malin Jakobsson, Östersund, Liv Anna Maria Wolvén, Ås, Max Englund Fundin, Frösön, Albert Lundström Lindh, Östersund, Alexander Swallow, Östersund, Anna Linnéa Christina Höglin, Östersund, Cecilia Gälliner, Östersund, Frida Gustafsson, Östersund, Tea Dahlström, Östersund.

Filosofie kandidatexamen: Karna Maria Ståhle, Stugun, Emelie Detmer Nilsson, Östersund, Nina Österlöf, Nälden, Amanda Gustavsson, Östersund, Annika Jonsson, Östersund, Belinda Härjebäck, Sveg, Christoffer Larsen, Östersund, Emelie Hagsmyr, Östersund, Emma Ajax, Frösön, Erik Germund Hessel, Frösön, Evelina Holmberg, Frösön, Evelina Racas, Östersund, Fredrik Östman, Östersund, Josefine Holst, Östersund, Julia Sandström, Östersund, Katja Lindgren Anttila, Östersund, Kim Alsterlund Bjuhr, Frösön, Klara Persson, Frösön, Maria Bengtsson, Östersund, Maria Strömkvist, Östersund, Mathilda Hansson, Sveg, Peggy Wolff, Östersund.

Annons

Annons

Förskollärarexamen: Anna Maria Lund, Undersåker, Cornelia Junestig, Östersund, Emma Holmvall, Ås, Ida Pålsson, Östersund, Johanna Lundgren, Östersund, Karin O´Dwyer, Bräcke, Sandra Hägglöf, Alsen.

Grundlärarexamen: Annette Svensson, Hoting, Emma Pålsson, Brunflo, Felix Persson, Dvärsätt, Jennifer Eriksson, Mörsil, Louise Wallin, Åre, Malin Söderback, Östersund, Malin Åslund, Krokom, Marie Nilsson, Frösön, Sanna Lagergren, Frösön, Stefan Lundqvist, Östersund, Therese Strömberg Köpsén, Ås.

Högskoleexamen: Wenche Lidberg, Frösön, Marie Westlund, Östersund.

Högskoleingenjörsexamen: Filippa Andersson, Frösön, Mohammad Rasouli, Krokom, Sebastian Källsbo, Frösön.

Kandidatexamen: Hanna Weinéus, Östersund, Felicia Olofsson, Östersund, Oscar El Boudoufti Stigebrand, Frösön.

Magisterexamen: Malin Olofsson, Lit, Markus Sundberg, Föllinge, Mia Kronsten, Ås.

Masterexamen: Helena Månsson Sandberg, Östersund.

Psykologexamen: Richard Uski, Undersåker, Amanda Haraldsson, Östersund, Anders Molin, Östersund, Asrin Dewari, Östersund, Ekaterina Wickström, Frösön, Ellen Lindgren, Östersund, Emma Westerberg, Östersund, Joel Ring, Östersund, Konrad Lars Moberg, Frösön, Laura Kilander, Östersund, Martin Fallhagen, Östersund, Rasmus Boskov Stjernberg, Östersund, Simon Torstensson, Östersund.

Annons

Sjuksköterskeexamen: Cecilia Nääs, Östersund, Christian Svensson, Östersund, Clara Smith, Östersund, Dalia Majdalani, Östersund, Ebba Norberg, Järpen, Emelie Sandberg, Östersund, Frida Johansson, Östersund, Ida Nilsén Junhov, Östersund, Ida Sjökvist Edvinsson, Östersund, Isabellé Johansson, Undersåker, Johanna Häggkvist, Östersund, Julia Zakrisson, Östersund, Kajsa Andersson, Sveg, Katarina Hedenström, Nälden, Klara Persson, Östersund, Linda Andersson, Frösön, Malin Holmin, Lit, Mathilda Hansson, Sveg, Mika Carlstedt, Oviken, Niklas Rubing, Frösön, Pernilla Blom, Östersund, Rashida Hassan, Frösön, Tina Jonsson, Östersund, Tobias Karlsson, Östersund.

Annons

Socionomexamen: Lena Nordin, Bräcke, Denisé Capogrosso, Östersund, Maria Dahlqvist, Frösön, Mikael Hasan Gazi Kücükkurt, Östersund, Moa De Beau, Östersund, Petra Martinsson, Östersund, Tobias Johansson, Östersund.

Specialistsjuksköterskeexamen: Sune Kronback, Hede.

Teknologie doktorsexamen: Krister Hammarling, Lit.

Teknologie kandidatexamen: Mohammad Rasouli, Krokom, Ruben Willem van Westendorp, Gällö.

Ämneslärarexamen med inriktning mot arbete i gymnasieskolan: Hanna Sundbäck, Mörsil.

Annons

Annons

Till toppen av sidan