Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Examina: Mittuniversitetet

Följande personer har under perioden september-december 2018 tagit examen vid Mittuniversitetet.

Annons

Ekonomie kandidatexamen: Daniel Rensfeldt, Östersund, Fredrik Norling, Rätan, Henrik Karlsson, Östersund, Sara Jakobsson, Östersund, August Låsgårdh, Östersund, Louise Lindholm Hallström, Krokom.

Ekonomie magisterexamen: Johanna Falck, Östersund.

Filosofie kandidatexamen: Annsofie Andersson, Östersund, Ebba Hägglund, Östersund, Emil Larsson, Östersund, Frida Westin, Östersund, Isabell Jemtå, Östersund, Julia Dahlgren, Östersund, Karin Lohman, Östersund, Ola Thorén, Östersund, Margareta Sohlberg, Frösön, Lina Bylund, Brunflo.

Filosofie magisterexamen: Joanna Persson, Duved, Eric Mulder, Undersåker, Kristina Korths-Aspegren, Östersund.

Förskollärarexamen: Marita Klaesson, Östersund.

Grundlärarexamen: Kajsa Göransson, Lit.

Högskoleexamen: Johannes Söderlund, Aspås.

Högskoleingenjörsexamen: Alexander Vengelin, Östersund, Anton Strandberg, Östersund, Arvid Forss, Östersund, Christoffer Brochs, Brunflo, Mathias Åsberg, Östersund, Olov Viberg, Östersund, Simon Olofsson, Östersund, Jörgen Persson, Strömsund, Rasmus Eriksson, Frösön, Joel Milton Frisk Carlman, Funäsdalen, Amanda Liljestrand, Östersund, Caroline Olsson, Frösön, David Nyberg, Frösön, Petter Pålsson, Östersund, Pär Karlsson, Östersund, Viktoria Helen Silverdahl, Åre.

Kandidatexamen: Eva Eriksson, Östersund, Fredrika Sten, Oviken, Marcus Olofsson, Östersund, Mia Junno Gelin, Frösön, Sara Jonsson, Östersund, Sofie Söderström, Orrviken, Sofie Vikander, Frösön, Stefan Eliasson, Östersund, Susanna Johansson, Munkflohögen, William Franzén, Östersund, Andrea Hamrin, Östersund, Christian Persson, Östersund, Mattias Vängman, Östersund, Patrik Sandberg, Östersund, Rasmus Eriksson, Frösön, Josefine Persson, Östersund, Alexandra Lindqvist, Gällö, Robert Porovic, Östersund.

Magisterexamen: Fredrik Petersson, Östersund, Mattias Warg, Frösön, Emelie Andersson, Östersund, Lina Bylund, Brunflo, Linda Strömberg, Aspås, Maria Seppälä, Östersund, Marie Bylund, Östersund.

Masterexamen: Johan Jönsson, Brunflo, Mark James Michael Dyer, Östersund.

Psykologexamen: Johanna Björkdahl, Åre, Kevin Karlsson, Östersund.

Sjuksköterskeexamen: Berfin Akdag Hernandez, Östersund,.

Specialistsjuksköterskeexamen med inriktning mot distriktssköterska: Emelie Andersson, Östersund, Jennifer Dahlén, Strömsund, Karin Forsberg, Östersund, Lars Emil Albano, Krokom, Lina Bylund, Brunflo, Linda Strömberg, Aspås, Maria Seppälä, Östersund, Marie Bylund, Östersund, Åsa Richardsson, Undersåker.

Teknologie kandidatexamen: Christoffer Brochs, Brunflo, Mathias Åsberg, Östersund, Adeshola Oyesanya Oduyiga, Östersund, Viktoria Silverdahl, Åre, Caroline Olsson, Frösön, David Nyberg, Frösön.

Forskarexamina

Filosofie doktorsexamen: Marta Lindvert, Frösön, Tomas Östberg, Frösön, Ulla Elisabet Rondung, Östersund, Marie-France Champoux-Larsson, Östersund.

Filosofie licentiatexamen: Cecilia Segevall, Ås.

Teknologie licentiatexamen: Klas Gustavsson, Östersund.

Skicka in en artikel om något som berör dig

Med ÖP Nära kan du skriva egna artiklar och få dem publicerade.

Skriv en läsarartikel

Skicka in en artikel om något som berör dig

Med ÖP Nära kan du skriva egna artiklar och få dem publicerade.

Skriv en läsarartikel
Annons