Annons
Vidare till op.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

ÖFK släpper ytterligare 111 biljetter till hemmamatchen mot Arsenal

Biljetterna till ÖFK–Arsenal tog slut på rekordtid när försäljningen öppnade för en dryg vecka sedan. Nu öppnas chansen för ytterligare 111 åskådare att få se matchen på Jämtkraft Arena.

Under onsdagen gick ÖFK ut med information på klubbens hemsida om att ytterligare 111 biljetter kommer att släppas under torsdagen. Knappt hälften av dessa, 50 biljetter, kommer att säljas i ÖFK:s klubbshop. Övriga 61 kommer att finnas försäljning på klubbens webbshop med försäljningsstart 10.00 på båda försäljningsställen.

Sporten finns på plats och sänder direkt från kön. Se sändningen här med start 9.50 under torsdagsförmiddagen.

Läs också:

Stora problem när biljetterna till matchen i London mellan ÖFK och Arsenal släpptes

Europa League-biljetterna till ÖFK-medlemmarna tog slut – på 19 minuter

Tony köade sedan fem på morgonen – säkrade biljetter till stormatchen: "Gör vad som helst för en biljett"