Annons
Vidare till op.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Storsjöyrans spelschema

Här är årets spelschema för Storsjöyran 2014 i Östersund.
Även recensioner från spelningarna kommer att läggas ut här.
The Prodigys spelning recenseras live på OP.se av ÖP:s reporter på lördagen.

TORSDAG 31 JULI

Badhusparken

19:30 Electric Banana Band Se klipp från spelningen

21:30 Melissa Horn Läs recensionen

23:15 Takida Läs recensionen

00:45 Kartellen Läs recensionen

Cirkus

14:15 Arve Läs recensionen

15:00 Johan Vuitton & Görda Läs recensionen

16:00 Skuld Läs recensionen

20:00 Gretzky Läs recensionen

21:00 Jon Henrik Fjällgren Läs recensionen

22:15 Panda Pompoi Läs recensionen

23:45 Medina Läs recensionen

---

FREDAG 1 AUGUSTI

Stortorget

20:00 Miss Li Läs recensionen

22:00 Veronica Maggio Läs recensionen

00:00 Icona Pop Läs recensionen

Badhusparken

20:00 Anders Wendin

21:30 Mavis Staples Läs recensionen

23:15 Looptroop Rockers

01:00 Graveyard Läs recensionen

Cirkus

21:00 Kitok

22:15 Imperial State Electric Läs recensionen

23:45 Say Lou Lou Se klipp från spelningen

01:15 The Coup Läs recensionen

Stora dans

20:15 Albin feat Kristin Amparo Se ÖP:s möte med Albin

21:30 NONONO Läs recensionen

23:00 Bauer & Lanford

01:00 John De Sohn Se klipp från spelningen

Studioscenen

20:15 Docenterna Läs recensionen

22:00 Little Jinder

23:30 Tiger Bell Läs recensionen

Intiman

21:00 Alice Boman Läs recensionen

22:45 Luna Green

00:15 Eastwick

Teatersalongen

21:00 Emil Jensen

23:00 Edda Magnason Läs recensionen

---

LÖRDAG 2 AUGUSTI

Stortorget

19:45 The Fooo Se klipp fram spelningen

21:45 Laleh Läs recensionen

00:00 Presidenttalet Läs recensionen

00:30 Modestep (DJ set)

01:00 The Prodigy (Obs! Recenseras även live på OP.se) Läs recensionen

Badhusparken

19.45 Weeping Willows Läs recensionen

21:15 Rebecca & Fiona Läs recensionen

22:45 Rival Sons Läs recensionen

00:30 Stiff Little Fingers

Cirkus

19:45 Brända Barn

21:15 Joshua Radin

22:45 Ebbot Lundberg

00:30 Linnea Henriksson Läs recensionen

Stora dans

20:15 Marlene Läs recensionen

21:15 Labyrint

22:45 Tove Lo

00:30 Abidaz

Studioscenen

20:30 Kristian Anttila

22:00 Lee Bains III & The Glory Fires Läs recensionen

00:30 Hurula

Intiman

19:45 Thilda Persson

21:15 Ninsun Poli

22:45 Ak Von Malmborg Läs recensionen

Teatersalongen

21:00 Carl-Einar Häckner Läs recensionen