Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Vi tar studenten 2014

Eleverna som tar studenten på länets skolor.

Annons

Dille gård, naturbruksgymnasium, Ås

11NP Djur: Ida Andersson, Hammarstrand, Agnes Backlund, Bispgården, Michaela Bäckström, Vemhån, Laura Celma, Hudiksvall, Karin Eriksson, Offerdal, Madelén Ling, Nälden, Simone Mattsson, Nälden, Ellen Nilsson, Edsbyn, Felicia Pettersson, Vallåkra, Malin Sigrén, Åkersberga.

11NP Skog: Joacim Andersson, Häggenås, Per Nyman, Svenstavik, Simon Ohlsson, Östersund, Erik Ottosson, Hammerdal, Johan Westerström, Rossön.

Fjällgymnasiet, Svenstavik

Barn- och fritidsprogrammet: Anna Jönsson, Storsjö, Erika Morlind, Klövsjö (Häst), Robin Sund, Svenstavik.

Hotell- och turismprogrammet: Natthaporn Rakjaroenmuang, Åsarna, Sujinan Rakjaroenmuang, Åsarna.

Naturvetenskapliga programmet: Jens Burman, Rätan (Längd), Fredrik Hammarlund, Ockelbo (Längd), Emil Svensson, Ås (Längd), Michael Widmark, Stockholm (Alpint), Jimmy Öhrnell, Åsarna.

Vård- och omsorgsprogrammet: Anja Sonesson, Svenstavik, Elle Åslund, Ljungdalen.

Samhällsvetenskapliga programmet: Mikael Gardelin, Gotland (Längd), Kajsa Knutsson, Kisa, Madeleine Lindgren, Bräcke (Skidskytte), Evelina Trapp, Svenstavik, Anton Vahlström, Svenstavik.

Teknikprogrammet: Mikael Lundberg, Svenstavik.

Hjalmar Strömerskolan, Strömsund

Bygg- och anläggningsprogrammet: Emil Eriksson, Strömsund, Emil Göransson, Dorotea, Christoffer Hansson, Hammerdal, Linus Holmgren, Strömsund, Jonas Olov Jonsson, Strömsund, Paul Karlsson, Strömsund, Patrik Larsson, Strömsund, Joakim Löf, Strömsund, Jonathan Marcusson, Dorotea, Kevin Redsjö, Strömsund, Sebastian Samuelsson, Strömsund, Sebastian Stolt, Dorotea, Christian Svensson, Strömsund, Isak Thomasson, Stora Blåsjön.

Barn- och fritidsprogrammet: Simon Bredin, Strömsund, Rebecca Eriksson, Backe, Kristina Espvall, Strömsund, Sebastian Forsberg, Strömsund, Hilde Karlsson, Ånäset, Beatrice Lindman, Hoting, Elias Nilsson, Norråker, Tim Olsson, Strömsund, Natacha Rubenson, Dorotea, Felicia Sivertsson, Hammerdal, Veronica Sköld, Föllinge.

Ekonomiprogrammet: Henrik Engman, Strömsund, Sebastian Jensen Saltin, Strömsund, Emmy Lindmark, Dorotea, Sanna Melander, Strömsund, Amanda Nilsson, Åmotfors, Pontus Roos, Strömsund.

Estetiska programmet: Jenny Karlsson, Strömsund, Petter Sjödin, Backe.

Fordons- och transportprogrammet: Rebecka Andersson, Föllinge, Hampus Blom, Hoting, Gabriella Falk, Strömsund, Emelie Galin, Hoting, Viktor Holmkvist, Hammerdal, Denise Jakobsson, Backe, Fredrik Jönsson, Gäddede, Sebastian Sundkvist, Strömsund, Marina Svanlund, Hoting, Axel Valdemarsson, Strömsund.

Humanistiska programmet: Tove Norkvist, Norråker, Johanna Persson, Strömsund.

Industritekniska programmet: Erik Eriksson, Strömsund, Henrik Johansson, Hammerdal, Felix Jonasson, Strömsund, Joakim Moberg, Hoting, Joel Sjödin, Backe.

Naturvetenskapsprogrammet: Johanna Forsberg, Strömsund, Michaela Hörnfeldt, Strömsund, Hanna Karlsson, Ånäset, Maria Lehoff, Strömsund, Tua Lövdahl, Strömsund, Hanna Pålsson, Strömsund, Annika Salomonsson, Strömsund.

Restaurang- och livsmedelsprogrammet: Jessica Danielsson, Vilhelmina.

Samhällsvetenskapsprogrammet: Rebecca Granberg, Dorotea, Henrik Johansson, Hammerdal, Fredrika Lundin, Strömsund, Linn Nieminen, Strömsund, Olivia Wallin, Hoting.

Teknikprogrammet: Christian Andersson, Backe, Joakim Eriksson, Strömsund, Fredrik Hoppstadius, Strömsund.

Vård- och omsorgsprogrammet: Linnea Espvall, Strömsund, Felicia Fredriksson, Gäddede, Linn Heimdahl, Stora Blåsjön, Linnéa Hoff, Strömsund, Na Be Nu, Strömsund, Hanna Olsson, Strömsund, Sanna Svensson, Strömsund, Elin Thellbro, Norråker, Hannah Thornberg, Strömsund, Hanna Wennerberg, Strömsund.

Härjedalens gymnasium

Ekonomiprogrammet, EK11: Tove Dahl, Lillhärdal.

Ekonomiprogrammet skidlinjen, EKSKID11: Josefin Jonsson, Delsbo, Linda Sjöström, Långsele.

SPEISKID10: Linnéa Öberg, Ljustorp.

Fordons- och transportprogrammet, FT11: Erik Jonsson, Alby.

IMYRKFT11: Nicolaj Anttonen, Sveg, Jonathan Edlund, Sveg, Joakim Tömek, Sveg.

Handels- och administrationsprogrammet, HA11: Emma Eriksson, Sveg, Elin Johansson, Sveg, Jennifer Lavesdotter Järnström, Vemdalen, Izabelle Sandin Gjerdingen, Lillhärdal, Julia Stener, Sveg, Lars-Johan Wagenius, Hede.

IMPROHA11: Winit Bell Thamunsaen, Sveg.

IMYRKHA11: Angelica Persson, Hede.

Industritekniska programmet, IN11: Sebastian Myhr, Sveg.

IMYRKIN11: Kim Bergström, Lillhärdal, Jens Dalsten, Hede, Linus Eriksson, Gävle, Love Tagg, Hede.

Industriprogrammet skidlinjen, IPSKID10: Per Bennermo, Ljusdal, Anders Wiklund, Hudiksvall.

Naturvetenskapsprogrammet inriktning naturvetenskap och samhälle, NANAS11: Fredrik Amundsson, Sveg, Anton Arnqvist, Sveg, Kevin Kristoffersson, Sveg.

Naturvetenskapsprogrammet inriktning naturvetenskap, NANAT11: Sara Brandén, Vemdalen, Jakob Syk, Uppsala, Johan Vestfält, Sveg, Maja Östlund, Sveg.

Restaurang- och livsmedelsprogrammet, RL11: Jessica Eriksson, Lidingö.

IMYRKRL11: Pernilla Andersson, Offerdal, Angelica Eriksson, Hede.

IMYRKRL12: Christoffer Janczyk, Sveg, Johanna Ljung, Bispgården.

Samhällsvetenskapsprogrammet inriktning beteendevetenskap, SABET11: Catrine Amundsson, Sveg, Linn Danielsson, Sveg, Jana Frisk, Hede, Sanna Hammarberg, Lillhärdal, Madeleine Hedberg, Sveg, Alva Ingelström, Lidingö, Isabel Johansson, Gotlands Tofta, Alexandra Landström, Lofsdalen, Sofia Ljungberg, Hede, Sarah Persson, Sveg, Ronja Revelj, Hede, Jenny Sjöström, Sveg, Lisa Thomsson, Funäsdalen, Peter Viberg, Sveg, Hanna Åslund Myhr, Sveg, Malin Öst, Sveg.

Samhällsvetenskapsprogrammet inriktning samhälle, SASAM11: Anna Karin Eliasson, Sveg, Jimmy Halvarsson, Sveg, Håkan Olofsson, Sveg.

Jämtlands gymnasium, Bräcke

Bygg- och anläggningsprogrammet variant anläggningsfordon: Jörgen Bygdefors, Kälarne, Markus Einedal, Hackås, Robin Forsberg, Ånge, Tim Gagner, Brunflo, Emil Hallquist, Svenstavik, Alexander Holgersson, Matfors, Marcus Isaksson, Arbrå, Erik Johansson, Oviken, Marcus Josefsson, Järvsö, Emil Lundholm, Brunflo, Clas Melander, Njurunda, Joakim Molin, Tandsbyn, Björn Nilsson, Östersund, Pontus Nordenmark, Matfors, Daniel Persson, Järvsö, Emil Pettersson, Mörsil, Anders Rylander, Vallsta, Joakim Sjöström, Njurunda, Alexander Westner, Njurunda, Marcus Wikén, Bräcke.

Hantverksprogrammet Frisör: Amanda Holmberg, Bollnäs, Bim Thyrell, Järvsö.

Jämtlands gymnasium, Fyrvalla

EEDAT11, Dator och kommunikationsteknik: Mattias Boström, Mörsil, Stefan Gustafsson, Tandsbyn, Ante Johansson, Klövsjö, Andreas Lindberg, Östersund, Erik Nordin, Tandsbyn, Sofia Toreheim, Frösön, Johannes Bäck Tverfjell, Lit.

EEELT11, Elteknik: Firouz Ahmadi, Frösön, Erik Andersson, Lit, Henrik Andersson, Trångsviken, Mattias Andersson, Kälarne, Filip Blomqvist, Frösön, Viktor Danebäck, Östersund, Kasper Fjällgren, Ljusnedal, David Granlöf, Stugun, Lorentz Grip, Järpen, William Hellspong, Undersåker, Adrian Hägglund, Ramsele, Dennis Johansson, Föllinge, Jennifer Lundkvist, Backe, Johan Pettersson, Funäsdalen, Rasmus Svärdby, Frösön, Philip Sånglöf, Östersund, Alexander Westman, Frösön.

EEENE11, Energiteknik: Mohammed Ali-Mohamod, Östersund, Oscar Amrén, Kälarne, Robert Berg, Frösön, Jonathan Birgersson, Bräcke, Erik Elsert, Nälden, Dennis Enflo, Östersund, Erik Lalander, Mattmar, Olle Ling, Nälden, Maria Månsson, Offerdal, Balder Näs, Hede, Tobias Nässén, Edsele, Linda Olsson, Dvärsätt, Alexander Persson, Bräcke, Khudadad Qurbani, Dvärsätt, Philip Resman, Offerdal.

FT11a, Karosseri och lackering: Bill Bergsten, Rossön, Hampus Bergvall, Hackås, Mikael Hult, Dvärsätt, Kim Lilliesköld, Ramsele, Viktor Nordlund, Lit, Torleif Öynes, Dvärsätt.

FT11b, Lastbil och mobila maskiner: Tobias Albertsson, Östersund, Robin Andersson, Nälden, Johannes Bergman Fröjd, Östersund, Nils Engström, Stugun, Dan Eriksson, Föllinge, Alexander Hausenkamp, Frösön, Emil Holmgren, Bräcke, Andreas Karlsson, Lit, Christopher Lagergren, Krokom, Tim Lagergren, Krokom, Marcus Mårtensson, Mattmar, Marcus Nilshagen Jarefors, Ljungdalen, Hans Nordmark, Stugun, Eric Sellsve, Järpen.

FT11c, Personbil: Kevin Andersson, Östersund, Niklas Andersson, Häggenås, Viktor Carlsson, Föllinge, Thomas Gustafsson, Tandsbyn, Olov Näslund, Offerdal, Jimmy Panhed, Åsarna, Hampus Sundberg, Östersund.

FT11e, Transport: Svante Andersson, Nälden, Nils Boije, Nälden, Emil Dahlsten, Funäsdalen, Linn Engelin Mattiasson, Offerdal, Evelina Esbjörnsson, Svenstavik, Fredrik Hansson, Kälarne, Samuel Nilsson, Trångsviken, Sven Nilsson, Svenstavik, Henrik Persson, Brunflo, Dennis Svensson, Hammarstrand, Antaris Villenfelt, Tännäs, Sol Von Post, Pilgrimstad, Samuel West, Östersund, Edvin Åsén, Ytterhogdal.

FT11f, Transport: Jesper Adolfsson, Östersund, Anders Borin, Svenstavik, Lucas Elofsson, Järpen, Simon Gustafsson, Östersund, Ante Hagström, Bräcke, Niklas Hemmingsson, Hammerdal, Marcus Jakobsson, Östersund, Victor Johansson, Föllinge, Peter Lundgren, Östersund, Kenny Lundin, Offerdal, Axel Magnusson, Offerdal, Tobias Olsson, Bispgården, Linnéa Persson, Östersund, Madelene Sandström, Hammerdal, Gabriel Schill, Brunflo, Calle Winroth, Bräcke.

IN11, Industritekniska: Markus Frandell, Lit, Pontus Göstasson, Bräcke, Douglas Hanning, Östersund, Kevin Holm, Frösön, Isabelle Högling Östlund, Jokkmokk, Alexander Myllykoski, Frösön, Albin Nybom, Krokom, Johan Sandberg, Östersund, Jimmy Viksell, Fåker.

VFKYL11, Kyl och värmepumpsteknik: Adrian Alija, Föllinge, Victor Backman, Östersund, Patrik Ekbergh, Östersund, Liam Eriksson, Lit, Daniel Lautin, Hammarstrand, Nilas Mähler, Ramsele, John Persson, Åsarna, Patric Persson, Strömsund, Fredrik Tjärnås, Vemdalen.

VFVEN11, Ventilation: Frida Bogg, Brunflo, Tobias Brandén, Hede, Ole Alexander Granberg, Brunflo, Pontus Grönlund, Östersund, Oskar Hurtig, Hammerdal, Kristoffer Lysén, Brunflo, Andreas Nordmark, Lit, Marcus Nordström, Östersund, Ludvig Nyström, Föllinge.

VFVVS11, VVS: Viktor Andersson, Föllinge, Fredrik Andersson, Lit, Per Andersson, Häggenås, Hampus Anselius, Funäsdalen, Jesper Holmgren, Stugun, Jacob Jonasson, Östersund, Viktor Karlsson, Oviken, Lars-Jon Persson, Valsjöbyn, Per-Holger Qvarngård, Ås, Erik Stockfelt, Lit, Denniz Stålbring, Orrviken, Jim Östensson, Rossön.

Jämtlands gymnasium, Gymnasiesärskolan, Palmcrantz

Handel administration och media: Alfred Bergstedt, Östersund, Max Gudding, Frösön, Sven Marius Knutsen Bengtsson, Östersund, Rebecka Moén Fahlström, Härjedalen, Fredrik Svensson, Ånge.

Estetiskt skapande: Jonatan Kelloniemi, Hammarstrand, Max Sällbom, Östersund, Per Wik, Hammerdal.

Park, miljö och fastighet: Magnus Näsman, Härjedalen, Fredrik Rystedt, Östersund, Marius Åslund, Frösön.

Hotell, restaurang och omvårdnad: Emelie Mårdberg, Offerdal, Niclas Johnsson, Frösön, Caroline Lindahl, Ås, Tony Lundqvist, Frösön, Magdalena Mattsson, Järpen, Johan Nordqvist, Offerdal, Josefin Westlin, Strömsund.

Natur och miljö: Jens Johansson, Nälden, Abel Berhane Zewdi, Östersund, Axel Henriksson Andersson, Frösön, Anna Thuresson, Aspås.

Naturbruksprogrammet: Elin Dahlqvist, Mattmar, Petronella Henriksson, Gällö, Emil Sundelin, Krokom, Julia Wikström, Strömsund, Per Ivarsson, Hoting, Lina Grenholm, Östersund.

Jämtlands gymnasium, Palmcrantz

BA11a, Husbyggnad: Ahmad Ali, Frösön, Jens Amrén, Hammarstrand, André Domander, Östersund, Pontus Elsert, Östersund, Emil Engström, Östersund, Sebastian Haraldsson, Östersund, Jens Häggkvist, Offerdal, Victor Ingebrigtsen, Östersund, Thom Jönsson, Östersund, Patrik Olofsson, Offerdal, Tim Renholm, Hammarstrand, Isak Sundberg, Ås, Linnéa Söderberg, Brunflo, Viktor Öhman, Östersund.

BA11b, Husbyggnad: Erik Almqvist, Rossön, Erik Engelin, Östersund, Joel Haglund, Offerdal, Andreas Hamberg, Östersund, Filip Hansson, Östersund, Julius Hedin, Frösön, Kalle Godén Holgersson, Östersund, Filip Jakobsson, Bräcke, Anton Jonsson, Östersund, Filip Jonsson, Frösön, Daniel Lindgren, Krokom, Marcus Lundgren, Offerdal, Robin Lundin, Bräcke, Emil Olsson, Frösön, David Sundström, Brunflo, Nicklas Svedberg, Östersund.

BA11c, Måleri: Mohammad Reza Gholamy, Östersund, Elliot Jonasson, Östersund, Johanna Pettersson, Svenstavik, Britt Pålsson, Hammerdal, Liv Ryder, Rätan, Julia Svensson, Östersund, Gabriella Vallander, Pilgrimstad, Emelie Bergström, Östersund, Therese Beckman, Östersund

BA11d, Husbyggnad: Robin Bergström, Hede, Patrik Drury, Sveg, Tony Ekstrand, Svenstavik, Simon Eriksson, Mattmar, Tobias Fridell, Östersund, Joakim Granlund Elf, Hallen, Anna Hedengran, Hackås, Daniel Larsson, Oviken, Eric Myhr Colocasidis, Svenstavik, Hannes Myhr, Bruksvallarna, Filip Niemistö, Brunflo, Christian Waplan Olsson, Lit, Sanna Persson Stafrén, Föllinge, Hampus Sjöström, Östersund, Rasmus Skoglund, Östersund, Victor Åslund, Funäsdalen.

ESBIL11, Bild och formgivning: Anna Arvidsson, Östersund, Lina Einebrant, Svenstavik, Olivia Felländer, Östersund, Anna Helgesson, Oviken, Hanna Håkansson, Östersund, Elin Lindberg, Östersund, Daniel N Hemmingsson, Östersund, Karin Sahlin, Bräcke, Martin Wallentin, Häggenås, Sara Westgard, Svenstavik, Linus Wärme, Bispgården.

ESMUS11a, Musik: Emelie Antonsson, Hallen, Felicia Drotz, Rätan, Maja Hedén, Hackås, Erik Hellqvist, Östersund, Gölin Hällberg, Svenstavik, Simon Jämtgård, Östersund, Pontus Lagerholm, Duved, Anna-Lina Lidgren, Frösön, Julia Liljedahl, Frösön, Sanna Magnusson, Brunflo, Marcus Moberg, Östersund, Rebecca Nätfalk, Östersund, Ida Stenberg, Ånge, William Stråle, Järpen, Maja Ölund, Frösön.

ESMUS11b, Musik: Johan Aronsson, Frösön, Lovisa Berglin, Fåker, Sofia Björk, Hallen, Stina Bodell, Bräcke, Emil Boije, Hackås, Oskar Engstrand, Lit, Emelie Falkensson, Stugun, Eric Flemström, Brunflo, Emilia Hallqvist, Krokom, Gustaf Hallström, Östersund, Lucas Hansson, Svenstavik, Anna Häggström, Aspås, Ingrid Hällberg, Svenstavik, Madelene Johansson, Svenstavik, Robin Jonasson, Östersund, Alexandra Karlsson, Brunflo, Neil Karlsson, Mattmar, Emma Kjellin, Brunflo, Roger Ljungberg, Fåker, Johannes Lundkvist, Duved, Anton Lysén, Frösön, Johan Martin, Frösön, Fanny Nilsson, Frösön, Amanda Norling, Rätan, Emelie Olofsson, Lit, Alexandra Viklund, Järpen, Josef Viktorsson, Östersund, Fabian Werin, Östersund, Johanna Öhnström, Dvärsätt.

HT11, Hotell och turism: Joel Arnesson, Hede, Hossein Barbari, Bräcke, Ella Forsman, Östersund, Igor Gihuri, Bräcke, Sara Lundqvist, Hammerdal, Alice Magnusson, Brunflo, Josefin Medén, Svenstavik, Loise Månthén, Östersund, Alexandra Pettersson, Östersund, Gabrielle Pettersson, Hammarstrand, Sanna Pettersson, Ås, Adele Rundgren, Frösön, Cornelia Strängby, Gäddede, Kornnika Sukjit, Gällö, Bartlomiej Szulc, Bräcke, Anna Trox Holmbom, Östersund, Jennifer Vestlund, Östersund.

RL11a, Restaurang och livsmedel: Tobias Almkvist, Östersund, Jimmy Berg, Östersund, Emma Bergstedt, Mörsil, Hampus Bernhardsson, Östersund, Daniel Dahlin, Östersund, Amanda Dalsten, Hede, Anton Difs, Storfors, Daniel Engström, Krokom, Erik Engström, Östersund, Josefin Erlandsdotter, Bräcke, Caroline Fahlén, Frösön, Sebasthian Guldbrandsen, Nälden, Jonathan Hagnestad, Tandsbyn, Elin Hallström, Mattmar, Elin Hansson, Mörsil, Kim Hultgren, Östersund, Sandra Hållmarker, Frösön, Ronnie Högberg, Offerdal, Pernilla Högbom, Kälarne, Nathalie Jonsson, Bräcke.

RL11b, Restaurang och livsmedel: Simon Fastesson, Östersund, Christian Hellman, Oviken, Therese Karlsson, Svenstavik, Johanna Lindberg, Frösön, Malin Nilsson, Krokom, Emma Nordin, Funäsdalen, Maja Olsson, Undersåker, Erik Palmqvist, Aspås, Tobias Pettersson, Östersund, Mari-Louise Sefaniasson, Oviken, Sanna Sjöstedt, Svenstavik, Timmie Skog Karlsson, Krokom, Stina Styffe, Bruksvallarna, Maja Söderberg, Frösön, Josefine Söderström, Östersund, Sabina T- Ejenstam, Östersund, Jesper Theorell, Gällö, Alexander Thörner, Gällö, Tobias Wångenberg, Östersund.

Jämtlands gymnasium, Torsta

Naturbruksprogrammet, djur, DjLb11: Sofie Gunnholt, Dvärsätt, Simon Göransson, Undersåker, Anders Hansander, Östersund, Olof Hedman, Nälden, Anna Holmlund, Pilgrimstad, Mira Hovsgård, Östersund, Michaela Jansson, Hallen, Torbjörn Roos, Frösön, Adam Sandberg, Ås, Anders Sundin, Kälarne, Kristian Wojtkiewicz Adolfsson, Östersund.

Naturbruksprogrammet, skog, Sk11: Johan Backlund, Kälarne, Kevin Dahlberg, Hede, Eric Engström, Hammarstrand, Fredrik Engström, Brunflo, Tor Gyllander, Kälarne, Johan Horneij, Gällö, Ola Höglund, Strömsund, Nils Jonson, Stugun, Jonathan Jonsson, Brunflo, Kenny Lindgren, Östersund, Johannes Lindqvist, Järpen, Sebastian Lundahl, Bräcke, Jonas Malmberg, Hammarstrand, Thommy Myrén, Häggenås, Anton Nathanaelsson, Häggenås, Jacob Nilsson Hopstadius, Svanavattnet, Simon Olovsson, Föllinge, Niklas Sandberg, Krokom, Olov Skogelid, Hammarstrand, Karl-Isak Tilja, Orrviken, Tobias Tjärnberg, Föllinge.

Jämtlands gymnasium, Wargentin

Barn- och fritidsprogrammet, BF11: Anna Bergvall, Hammarstrand, Kevin Chavez Dagfinn, Östersund, Joanna Eriksson, Kälarne, Paula Fjätström, Lillhärdal, Max Gillberg, Östersund, Andreas Gisseldahl, Hammarstrand, Sofie Henriksson, Hammarstrand, Linnea Johansson, Brunflo, Hanna Jörgensen, Frösön, Linn Kelloniemi, Hammarstrand, Alexander Kindberg, Östersund, Sanna Lagergren, Krokom, Moa Larsson, Östersund, Rebecca Löfvenberg, Dvärsätt, Emil Norderud, Orrviken, Anton Olsson, Svenstavik, Lajla Parnedal, Offerdal, Madeleine Persson, Östersund, Karin Ramstedt, Brunflo, Carl Rosén, Vänersborg, Hanna Rud, Brunflo, Oscar El Boudoufti Stigebrand, Östersund, Johan Viklund, Hammarstrand, Max Weman, Tandsbyn, Alexander Wiklund, Östersund, Kevin Åsberg, Krokom.

Ekonomiprogrammet, EK11a: Emelie Andersson, Östersund, Julia Andersson, Stugun, Simon Andersson, Frösön, Madlene Bergetoft, Östersund, Josefin Dahlin, Östersund, Dennis Edfalk, Östersund, Emelie Elvegård, Frösön, Lina Engström, Hammarstrand, Tim Eriksson, Östersund, Frida Esbjörnson, Lit, Jesper Fahlén, Östersund, Christopher Fellström Cayanan, Östersund, Olivia Gabrielsson, Östersund, Sunna Trebbin Harvard, Frösön, Petter Holmgren, Häggenås, Anna Huczkowsky, Östersund, Emma Jonsson, Östersund, Alma Julin, Östersund, Linnéa Kilheim, Östersund, Tim Leffler, Alsen, Jonathan Madsen, Ås, Linnéa Melin, Östersund, Sandra Molander, Oviken, Jon-Henrik Nilsson Sikku, Östersund, Ingrid Olander, Frösön, Anton Palomaa, Frösön, Matilda Sundkler, Östersund, Beatrix Villalba Svensson, Frösön, Johannes Vesterblom, Lit, Olivia Wiktorsson, Frösön.

Ekonomiprogrammet, EK11b: Maja Albertsson, Stugun, Frida Andersson, Frösön, Matilda Andersson, Östersund, Julia Bohner, Frösön, Lotta Edin Mårtensson, Fåker, Karl Edlund, Östersund, Saad Elhachimi, Östersund, Elisabeth Eriksson, Lit, Stina Franzon, Brunflo, Elvis Gihuri, Bräcke, Joel Haglund, Ytterhogdal, Daniel Jakobsson, Östersund, Jonas Jemtå, Krokom, Amanda Karlsson, Brunflo, Agnes Lindberg, Östersund, Julia Lindvall, Östersund, Petter Nachmanson, Orrviken, Jonna Nyman, Östersund, Herman Olsén Svensson, Hammerdal, Martin Persson, Östersund, Maximilian Rossdeutscher, Dvärsätt, Niklas Samuelson, Frösön, Tim Sjölund, Östersund, Victor Strand, Ytterhogdal, Johnny Strandberg, Häggenås, Sara Sverin, Östersund, Erik Törnvall, Hallen, Love Lindberg Åkerström, Lit.

Estetiska programmet, ESEST11: Julia Blomberg, Hammerdal, Sofie Edlund, Brunflo, Betty Englund, Östersund, Erica Evertsson, Östersund, Hampus Fredman, Frösön, Moa Gillberg, Östersund, Jennie Green, Brunflo, Lisa Hedlund, Östersund, Rosanna Hellstrand, Duved, Matilda Johansson, Frösön, Carl-Hampus Kvist, Brunflo, Daniel Lidin, Brunflo, Emma Lundin, Östersund, Anna Nilsson, Östersund, Magnus Norlander, Frösön, Fanny Näslund, Östersund, Maja Olofsson, Östersund, Patricia Olsson, Kälarne, Anton Owén Wallram, Frösön, Sofia Rumert, Östersund, Rand Qays Saeed Saeed, Östersund, Åsa Svensson, Svenstavik, Johan Wilhelmsson, Frösön.

Handels- och administrationsprogrammet, HA11: Sara Andersson, Oviken, Dennis Edholm Reppe, Östersund, Emad Farran, Östersund, Daniel Harouky, Östersund, Josefin Hemborg, Lit, Ida Henriksson, Svenstavik, Josefin Isberg Lindström, Oviken, Jasmine Johansson, Östersund, Zaher Kazemi, Östersund, Evelina Linjamaa, Brunflo, Alexander Lund, Brunflo, Erik Lundemo Dahlin, Östersund, Ulrika Mattsson, Bräcke, Annie Nyström, Överturingen, Fredrik Ruamchai, Östersund, Erik Sandström, Östersund, Angelica Sibelius, Östersund, Åsa Sävelind, Rätan, Merve Yildirim, Frösön.

Humanistiska programmet, HU11: Sara Annuswer, Frösön, Frida Bruman, Bräcke, Petter Edler, Bräcke, Edvin Ek, Frösön, Madeleine Engnér, Östersund, Emma Espell, Östersund, Madeleine Hahn, Vemdalen, Erika Jonsson, Östersund, Anna Kangasharju, Hammarstrand, Olivia Kull, Bruksvallarna, Sofie Lundqvist Lingsell, Östersund, Kajsa Malmbo, Vilhelmina, Moa Marken, Östersund, Sanna Mehler, Frösön, Tora Morseth Edvinsson, Östersund, Alice Nilsson, Mattmar, Ida Svalberg, Njurunda, Amelia Wass, Frösön, Anna Åkerlund, Frösön.

Hantverksprogrammet, HV11: Michaela Almqvist, Östersund, Emelie Andersson, Strömsund, Malin Bengtsson, Ås, Louise Berg, Östersund, Kaja Dunfjell, Offerdal, Charlie Hedqvist, Frösön, Moa Jansson, Dvärsätt, Therese Johansson Wall, Östersund, Nathalie Jonsson Larsson, Ånge, Josefine Jutman, Östersund, Alexandra Lind, Östersund, Emma Martinsson, Oviken, Therése Norell, Bräcke, Timothy Oliw, Dvärsätt, Ellinor Olofsson, Offerdal, Therese Olsson, Bräcke, Petra Ottosson, Hallen, Elin Söderlundh, Östersund, Linn Vorne, Svenstavik, Saga Wallén, Svenstavik, Elenor Åhman, Östersund.

Naturvetenskapsprogrammet, NA11a: Victor Allansson, Östersund, Anton Andersson, Orrviken, Elin Antonsson, Trångsviken, Fia Backman, Östersund, Yuuki Björk, Östersund, Arvid Cederberg, Östersund, Jonathan Danielsson, Östersund, Anton Enqvist, Brunflo, Oskar Falkenberg, Oviken, Mika Forss, Östersund, Sofie Fredheim, Östersund, Erik Fureman, Frösön, Victor Hansson, Fåker, Elin Hedman, Krokom, Anna Henriksson, Duved, Kerstin Jonsson, Kälarne, John Elfberg Larsson, Östersund, Oskar Lindberg, Östersund, Helena Lundvall, Östersund, Tove Lönneborg, Östersund, Ingela Magalhaes Jonsson, Frösön, Lina Magnusson, Östersund, Veronica Mårtensson, Östersund, Moa Nylander, Östersund, Moa Printz, Östersund, Sanna Regnéll, Ås, Johan Rideg, Östersund, Emma Rönnberg, Hoting, John Scherrer, Östersund, Johanna Söderkvist, Östersund.

Naturvetenskapsprogrammet, NAI11: Jon Andersson, Östersund, Towe Andersson, Frösön, Elin Risberg Axelsson, Östersund, Emelie Bodén, Duved, Egil Borg Bromée, Alsen, Jessica Dahlsten, Funäsdalen, Velizara Dimitrova, Hackås, Henrik Larsson Edström, Östersund, Simon Ersbo, Östersund, Tora Fladvad, Hede, Nahom Ghezai, Svenstavik, Ísak Guðnason, Oviken, Elin Holm, Östersund, Cassandra Huber, Umeå, Elin Lemon, Bräcke, Moa Linde, Orrviken, Dalia Majdalani, Frösön, Felicia Molander, Oviken, Erika Nathanaelsson, Östersund, Agnes Olofsson, Oviken, Elvira Pettersson, Bräcke, Victor Rönnerfjäll Olsson, Frösön, Mathilda Sjödin, Brunflo, Ebba Söderbom, Östersund, Alexander Taramanidis, Östersund, Rebecka Vikander, Hammarstrand, Simon Westerlund, Östersund.

Nationellt idrottsgymnasium, NIU11: Niklas Alsing, Östersund, Disa Andersson, Vemdalen, Sara Arvidsson, Östersund, Niklas Block, Östersund, Linnéa Gilliusson, Domsjö, Christoffer Gärdin, Östersund, Marcus Haglund, Mörsil, Rebecka Hansson, Lillhärdal, Joel Håkansson, Östersund, Niclas Ivarsson, Östersund, Sara Ivarsson, Frösön, Josefine Jirhed, Krokom, Mathias Johansson, Hudiksvall, Simon Klockerud, Östersund, Jesper Lundqvist, Tyresö, Elin Mårs, Östersund, Erik Olofsson, Klövsjö, Oskar Rann Åkerlund, Iggesund, Anton Rapp, Orrviken, Kristian Söder, Alfta, Max Tandberg Vall, Östersund, Ida Westfält, Vemhån, Nicklas Öhrnstedt Björnbom, Tyresö.

Samhällsvetenskapsprogrammet, SA11a: Emma Aldevärn, Ås, Adrian Appelblad, Östersund, Ebba Arnesson, Östersund, Angelica Eriksson, Mörsil, Anton Ferm, Östersund, Wilma Forsgren, Östersund, Ada Grön, Duved, Elin Herjeby, Ås, Johanna Holmström, Östersund, Olivia Jansson, Östersund, Carl Larsson, Östersund, Axelina Malmberg, Östersund, Amanda Modigh, Östersund, Rebecka Målberg, Östersund, Gustav Mårtensson, Östersund, Andrea Nilsson, Tandsbyn, Ebba Nilsson, Östersund, Josefina Persson, Backe, Vida Risbeck, Östersund, Tomas Vörlund Rylenius, Östersund, Ida Sandkvist, Lit, Ludwig Sjödin, Östersund, Anton Sundin, Östersund, Ebba Svaleryd, Östersund, Hanne Sörlin, Östersund, Dennis Vikander, Östersund, Isabell Wångenberg, Frösön, Viktor Ågran, Dvärsätt.

Samhällsvetenskapsprogrammet, SA11b: Ebba Bredhe, Östersund, Josefine Breding Nilsson, Östersund, Emelia Brovinger, Östersund, Bill Burman, Östersund, Sofia Gälliner, Hammerdal, Ida Hagström, Hammerdal, Tanya Hugosson, Malmö, Jennifer Korsgren, Brunflo, Andrea Lindstedt, Tandsbyn, Ebba Lundberg, Brunflo, Oscar Moberg, Svenstavik, Pontus Moberg, Östersund, Inez Olsson, Östersund, Isabelle Rikardsson, Frösön, David Rödin, Brunflo, Kristoffer Saengsee Eskilsson, Tännäs, Tetsu Sakota, Östersund, Tove Sandelin, Kälarne, Olivia Sundberg, Vemdalen.

Samhällsvetenskapsprogrammet, SA11c: Avin Abdlrahman, Östersund, Oscar Brink, Frösön, Ingrid Dahlänger, Svenstavik, Fredrik Ek, Östersund, Teo Fahlén, Östersund, Diana Harouki, Östersund, Adam Karlsson, Östersund, Duha Khoure, Östersund, Olivia Moström, Stugun, Evelin Nilsson, Östersund, Felix Norman, Östersund, Magnus Römo Mella, Östersund, Eira Sjösvärd, Krokom, Johanna Sundberg, Ås, Jamie Svanberg, Bräcke, Linnéa Svedberg, Strömsund, Jasmine Sävström, Östersund, Karl Truedsson, Frösön, Felicia Vall, Stugun, Emanuel Vikander, Östersund, Gustaf Westerlund, Östersund, Jon Wickman Wiik, Brunflo.

Teknikprogrammet, TE11a: Marcus Andersson, Östersund, Max Book, Brunflo, Sebastian Dalesten, Frösön, Robin Ekroth, Vemdalen, Jonathan Ellebrink, Östersund, Filip Eriksson Hjerm, Hede, Oscar Fahlén, Hammarstrand, Filip Helmersson, Östersund, Nils Holmberg, Ås, Gustav Jakobsson, Frösön, Gustav Karlberg, Östersund, Emil Levén, Hackås, Andreas Loo, Brunflo, Christoffer Magnusson, Lit, Jonatan Markusson, Brunflo, Olof Moen, Klövsjö, Sebastian Salomonsson, Östersund, Erik Sandberg, Orrviken, Robin Sörlin, Östersund, Erik Weihs, Östersund, Karl Åkermo, Oviken, Erik Åsell, Järpen.

Teknikprogrammet, TE11b: Daniel Alvebro, Häggenås, Mikael Bayrak, Frösön, Morgan Eliasson, Hackås, Jonatan Engelmark, Bräcke, Fanny Fryklund, Östersund, Emil Hallén, Östersund, Anders Hammarling, Brunflo, Rasmus Happe Sollander, Frösön, William Holmberg, Östersund, Jesper Lagerström, Östersund, Frida Lindström, Östersund, Felix Lundin, Östersund, Olle Majiet, Östersund, Måns Matthias, Östersund, Frans Mörtberg, Östersund, Tova Nyander Söderhielm, Åre, Isak Pettersson, Brunflo, Stina Reinhammar, Ås, Johan Sjödin, Östersund, Kevin Skoglund, Östersund, Tobias Sundell, Frösön, Frida Sånnemark, Östersund, Björn Wikén, Östersund, William Wikström, Östersund, Olivia Wågström, Dvärsätt, Johan Zakrisson, Frösön.

Teknikprogrammet, TE11c: Joakim Berggren, Oviken, Henrik Beskow, Östersund, Markus Bäckman, Östersund, Olle Englund, Gällö, Alexander Evans, Östersund, Johan Forslund, Östersund, Johan Fransson, Östersund, Anton Fredriksson, Brunflo, Markus Fält, Östersund, Gustaf Holm, Oviken, Ludwig Löf, Frösön, Amin Magsoudy, Dvärsätt, Magnus Nilsson, Östersund, Simon Nilsson, Oviken, Emil Olofsson, Brunflo, Albin Randklef, Östersund, Fredrik Rådsäter, Östersund, Ante Vernersson, Östersund, Jon Västerlund, Vemdalen, Mattias Zakrisson, Oviken.

Vård- och omsorgsprogrammet, VO11: Rebecka Björns, Hede, Stina Boström, Frösön, Deyanira Briceno Martinez, Bräcke, Sara Bäckström, Överturingen, Lia Davödova, Föllinge, Desislava Dimitrova, Hackås, Tiare Endeman, Strömsund, Evelina Hoof, Frösön, Louise Karlstedt, Kälarne, Fanny Magnusson, Stugun, Karolina Mattila, Hammarstrand, Evelina Moberg, Östersund, Elina Moxell, Östersund, Sanna Olander, Dvärsätt, Alexandra Olovsson, Östersund, Elin Olsson, Brunflo, Zahra Parnia, Frösön, Linn Rullander, Östersund, Jennifer Lindstedt Staffansson, Brunflo, William Stenvall Zetterström, Bruksvallarna, Frej Van Den Brink, Krokom, Denise Jonsson Viklund, Östersund, Maja-Stina Villenfelt, Tännäs, Hannah Wärn, Brunflo, Johanna Östman, Östersund.

Vintersport, VSP11: Lina Fastesson, Krokom, Felicia Lekedal, Östersund, Vintersport.

Vintersport, VSP10: Matilda Andersson, Lit, Niklas Forsberg, Tromsö Norge, Amanda Johansson, Frösön, Andreas Karlstrand, Nälden, Anna Leino, Åre, Zebastian Modin, Frösön, August Nilsson, Brunflo, Olle Olsson Bad, Hallen, Lotten Sjödén, Älvdalen, Anna Snell, Östersund, Max-Gordon Sundquist, Östersund, Joanna Wallén, Johanneshov, Gustav Wuopio, Borlänge.

Jämtlands gymnasium, Wången

Naturbruksprogrammet trav/islandshäst, NB11: Linnea Björk, Enviken, Rebecka Eriksson, Sala, Kaisa Falk Norgren, Rengsjö, My Hedberg, Borlänge, Johanna Hellberg, Saltsjö-Boo, Alice Ingeström, Falun, Daniella Jakobsson, Östra Ryd, Kristina Johansson, Skövde, Emilia Karlsson, Valla, Johanna Lind, Vadstena, Elin Linde, Sollefteå, Marte Brevik Muhle, Orkanger, Norge, Elin Olsson, Upplands Väsby, Ann Kristin Rasmussen, Frekhaug Norge, Johanna Sae-Tang Dicander, Lerdala, Julia Sjöberg, Bredbyn, Jenny Sundberg, Tyresö, Marcus Sundberg, Hudiksvall, Moa Svanberg, Lycksele, Selina Sylvander, Svedala, Lisa Varg, Skellefteå, Ida Vinterdal, Fannrem, Norge.

Sjölins gymnasium

Estetiska programmet Bild och Form: Astrid Björklund, Brunflo, Johanna Hellund, Östersund, Gisela Hemmingsson, Föllinge, Jennie Lantz, Östersund, Hanna Modén, Östersund, Lovisa Persson, Frösön, Stina Rudebjer, Östersund, Jasmina Softic, Östersund.

Estetiska programmet Dans: Jennie Asplund, Brunflo, Signe Karlsson, Järpen, Linnéa Norberg, Brunflo, Mirja Olsson, Undersåker, Anna-Stina Sparrok, Järpen, Kajsa Sundman, Järpen, Ronja Wiesner, Åre.

Estetiska programmet Musik: Josefine Andersson, Ås, Isa De Wachter, Lit, Sofia Edfalk, Lit, Amanda Eriksson, Hammerdal, Jimmy Eriksson, Frösön, Adam Gidlöf, Brunflo, Emily Henriksson, Östersund, Miranda Karlsson Åberg, Hammarstrand, Pontus Larsson, Föllinge, Benjamin Martinsson, Pilgrimstad, Emelie Nilsson, Östersund, Sofie Nilsson, Gällö, Marie Nordman, Östersund, Emma Nordström, Tärnaby, Pontus Reppe, Östersund, Jonathan Strömqvist, Stugun, Johan Söderström, Åre.

Estetiska programmet Teater: Maja Johansson, Alsen, Olivia Lundin, Tandsbyn, Lina Lyrén, Brunflo, Anna Löfvenring, Hammerdal, Petra Nylund, Hammerdal, Carl West, Frösön, Markus Östlund, Östersund.

Samhällsvetenskapsprogrammet Samhällsvetenskap: Elli Eklund, Krokom, Markus Hjelm, Frösön, Emil Karlström, Åsarna, Christian Lindahl, Frösön, Therese Rickardsson, Frösön, My Svensk, Östersund, Alexandra Wolgast, Offerdal, Johanna Ångström, Tandsbyn.

Storsjögymnasiet

Barn och fritidsprogrammet - fritid och hälsa, BFFRI11A: Niklas Andersson, Häggenås, Alexander Backus, Östersund, Amanda Bernhardsson, Järpen, Mikael Danielsson, Lit, Anna Danielsson Koivula, Östersund, Victoria Engvall, Hammerdal, Isack Häring, Gällö, Edvin Johannesson, Tandsbyn, Christian Karlsson, Bräcke, Fredrik Karlsson, Gällivare, Jonas Kempe, Trångsviken, Joel Lundström, Dvärsätt, Anna Magnusson, Föllinge, Emma Nordlöf, Östersund, Per Olofsson, Alsen, Kenny Söderström, Hammarstrand, Grace Tanda, Östersund.

El och energiprogrammet - dator och kommunikation, EEDAT11A: Kaith Alelyawi, Krokom, Simon Berggren, Krokom, Markus Hansson, Östersund, Oliver Johansson, Mörsil, Christopher Magnusson, Gällö, Hamed Mousa, Östersund, Jesper Pettersson, Stugun, Viktor Pettersson, Stugun, Bakre Ramadan Omer, Svenstavik, Linus Roos, Östersund, Viktor Sillström, Östersund, Charlie Svanberg, Östersund, Erik Ylander, Nordmaling, Simon Åberg, Sveg, Filip Öberg, Lit.

EEDAT11B: Kåre Bergman Blomdahl, Östersund, Jens Eriksson, Östersund, Hannes Halvarsson, Häggenås, Kristoffer Joelsson, Östersund, Oscar Johansson, Häggenås, Vilgot Larsson, Frösön, Sebastian Lundblad, Östersund, Johan Mackegård Hansson, Östersund, Fredrik Persson, Frösön, Joachim Persson, Östersund, William Persson, Östersund, Andreas Schill, Hede, Joel Staf, Östersund, Elias Svedlund, Tandsbyn.

Estetiska programmet - estetik och media, ESEST11A: Kim Blad, Offerdal, Tobias Clevenpalm, Frösön, Nathalie Edholm, Gäddede, Marcus Edler, Brunflo, Malin Eriksson, Brunflo, Axel Holmström, Östersund, Ija Jälkentalo, Föllinge, Love Larsson, Orrviken, Linus Malmsten, Fåker, Simon Marklund, Brunflo, Frida Möllervärn, Hammerdal, Danielle Nilsson, Frösön, Linus Olsson, Duved, Stina Olsson, Östersund, Martin Roos Eriksson, Ås, Ida Sjödin, Östersund, Malin Sundvall, Gällö, Simon Widenström, Brunflo.

ESEST11B: Cecilia Backlund, Frösön, Andreas Backman, Ås, Fredrik Bång Öberg, Trångsviken, Elina Nergaard, Östersund, Niklas Eriksson, Östersund, Cecilia Flagg, Föllinge, Josefine Holst, Brunflo, Anna-Lena Karlsson, Aspås, Tina Larsson, Frösön, Philip Lundgren, Östersund, Kenny Olausson, Ås, Natanya Roos, Östersund, Jennifer Sandström, Aspås, Johannes Svanborg, Aspås, Viktor Torfjäll, Östersund, Sarah Tronde, Gällö, Johan Östgren, Aspås.

Handel och administrationsprogrammet - lärling, HAHAN0L11A: Marcus Bengtsson, Östersund, Pernilla Björkman, Östersund, Sebastian Holm, Östersund, Patrik Johansson, Aspås, Sofie Ling, Hammarstrand, Emma Persson, Frösön, Elin Strömberg, Hammarstrand.

Handel och administrationsprogrammet - handel, HAHAN11A: Beheshta Abdul Basir, Krokom, Anna-Maria Eriksson, Pilgrimstad, Martin Johan Fundin, Pilgrimstad, Ailaha Nasafi, Frösön, Adrian Nolervik, Ås, Thomas Olenäs, Offerdal, Jonathan Olofsson, Bräcke, Isabelle Pettersson, Hammarstrand, Ernad Smailovic, Nälden, Ebba Swanström, Fåker, Josefine Wahlström, Östersund.

Hantverksprogrammet - frisör, HVFRI11A: Sofie Beiersen Persson, Östersund, Sara Berglin Kücükkurt, Strömsund, Lovisa Bergman, Frösön, Kerly Ethel Gappy, Strömsund, Filippa Helmersson, Älvsbyn, Jenny Lif, Strömsund, Jasminé Lundin, Ramsele, Felicia Nilsson, Frösön, Julia Kvärnsten, Lit, Matilda Olsson, Östersund, Amanda Persson, Gällö, Linn Svensson, Frösön, Marie Svensson, Hackås, Elin Swärd, Östersund, Anna Tchoumatchenko, Frösön.

Åre gymnasieskola

Byggprogrammet: Lukas Bernström, Garphyttan, Elias Fursäter, Järpen, Mattias Henriksson, Järpen, Tobias Johansson, Mörsil, Martin Nousiainen, Duved, Carl Olson, Åre, Robin Persson, Duved, Tobias Persson, Garphyttan, Mårten Sjömäling Kringberg, Marcus Wisén, Järpen, Erik Wissing, Åre.

Barn och Fritidsprogrammet: Aman Ahmadi, Mörsil, Theresè Hagleitner Brodin, Andreas Engström, Mörsil, Frida Estensson, Undersåker, Stina Larsson, Trångsviken, Vanja Vindstad, Undersåker.

Ekonomiprogrammet: William Axelsson, Mörsil, Elin Björk, Åre, Andreas Eriksson, Järpen, Lina Hansson, Åre, Magnus Holmgren, Järpen, Clara Kjellström Engman, Nikki Nilsson, Åre, Emil Olofsson, Undersåker, Malou Peterson, Åre, Mikael Wahlberg, Järpen.

Estetiska programmet, bild och form: Rebecka Göransson, Järpen, Moa Larsson, Järpen.

Fordonsprogrammet, Personbilsteknik: Matthias Johansson, Mattmar, Mikael Spansk, Järpen.

Fordonsprogrammet, Snöfordon: Alexander Beckeman, Sörsjön, Petter Björklund, Österskär, Emil Eriksson, Undersåker, Julia Halvarsson, Mattmar, Marcus Jonsson, Mora, Robin Malmling, Enviken, Jesper Mohlén, Själevad, Viktor Norrman, Föllinge, Andreas Persson, Mora, Adam Tillander, Söderhamn, Jon Wallén, Svenstavik.

Naturvetenskapsprogrammet: Oliver Andersson, Järpen, Henrik Edberg, Sollentuna, Markus Englund, Mörsil, Albin Lindmark, Undersåker, Carolina Viklund, Järpen.

Samhällsvetenskapsprogrammet: Evelina Björk, Kiruna, Henning Borgström, Järpen, Ida Danielsson, Undersåker, Andreas Edberg, Sollentuna, Tove Hansson, Åre, Sofie Holten, Trondheim, Emma Högland, Järpen, Kalle Jakobsson, Hallen, Julia Johansson, Undersåker, Christoffer Molander, Mörsil, Felix Nyman, Sundsvall, Joakim Queckfeldt, Åre, William Sandström, Åre.

Restaurang och livsmedelprogrammet: Rasmus Andersson, Gustavsberg, Henrik Backman, Järpen, Adam Cederlund, Åre, Pontus Edfelt Kjellström, Hampus Engblad, Storlien, Emil Enlund Jonsson, Olivia Frändén, Östersund, Emil Grahn, Stenhamra, Tobias Hansson, Bara, Kristoffer Karlsson, Falkenberg, Julia Kinnunen, Järpen, Albin Kostiainen, Funäsdalen, Rasmus Lindström, Bålsta, Anton Mossmyr, Farsta, Julia Rhen, Undersåker, Rickard Smith, Göteborg, Felix Öfverstedt, Solna, Anton Österberg, Gräddö.

Skidgymnasiet: Line Asp, Åre, Petter Engdahl, Borlänge, Oscar Eriksson, Gävle, Axel Jonsson, Duved, Simon Lageson, Bonässund, Helena Rapaport, Ekerö, Fredrik Sätherberg, Åre, Lisa Wedsjö, Saltsjöbaden, Tobias Wikberg, Tännäs, Martina Andersson, Kumla, Joel Dyverfeldt, Luleå, Ida Jonsson, Duved, Anna Kling, Åre, Emma Lindström, Sundsvall, Felix Monsén, Åre, Simon Norberg Åslin, Sundsvall, Sara Ottosson, Östersund, Henrik Söderberg, Fränsta, Måns Wallén, Onsala, Martin Wikström, Åre.

Östersunds gymnasieskola

Barn- och fritidsprogrammet, BF11: Isak Berntsson, Nälden, My Borg Åberg, Östersund, Marcus Boström, Östersund, Ebba Emilsson, Lit, Elin Engman, Lit, Nina Hansson, Östersund, Emma Johansson, Nälden, Evelina Johansson, Östersund, Josefin Magnusson, Stugun, Frida Nilsson, Lit, Jonathan Norlén, Östersund, Emelie Olsson, Tandsbyn, Sara Rubensson, Lit, Magdeldin Serhal, Lit, Therése Vedin, Häggenås.

Ekonomiprogrammet, EK11: Hanna Ahlskog Södergren, Stugun, Rasmus Aspeheim, Lit, Sandra Eliasson, Östersund, Ola Johansson, Gällö, Sanna Jonsdotter, Stugun, Hanna Karlsson, Östersund, Helen Karlsson, Lit, Henric Makenzius, Östersund, Johanna Medén, Östersund, Joel Schill, Aspås, Felicia Sevelin, Östersund, Fanny Svanberg, Östersund, Axel Åström, Östersund.

Naturvetenskapsprogrammet, naturvetenskap och samhälle, NASAM11: Sara Bergman, Östersund, Kajsa Burman, Frösön, Olle Gibson, Frösön, Karl Jakobsson, Ås, Johanna Jonsson, Offerdal, Ebba Jönsson, Frösön, Fabian Lorentzon, Frösön, Elin Magnusson, Brunflo, Ellen Nesterud, Järpen, Sebastian Nilsson, Brunflo, Rasmus Nordfäldt Laws, Ås, David Nordin, Lit, Caroline Sjödin, Östersund, Julia Svensson, Brunflo, Jorun Åhlin, Brunflo.

Naturvetenskapsprogrammet, naturvetenskap, NANAT11: Jacques de Flon, Ås, Jenni Eriksson, Stugun, Madeleine Gbakagna, Östersund, Jennifer Grahn Hellberg, Krokom, Madeleine Hagman, Frösön, Karoline Hallqvist, Krokom, Saga Handler, Åsarna, Ella Hansson, Frösön, Jakub Inglot, Frösön, Evelina Strömberg, Östersund, Albin Sunding, Ås.

Personlig tränare, PT11: Jakob Abrahamsson, Kälarne, Albin Andersson, Orrviken, Eric Andersson, Brunflo, Karolin Andersson, Lit, Emil Broman Raftheim, Östersund, Linda Dahlqvist, Mattmar, Emelie Edin Bengtsson, Östersund, Jon Gunnarsson, Nälden, Rebecka Lindgren, Ås, Lovisa Persson, Hammerdal, Johanna Stensmo, Tandsbyn.

Samhällsvetenskapsprogrammet, SP11: Isac Albertsson, Lit, Zahra Alelyawi, Krokom, Niklas Arvidsson, Brunflo, Axel Blid, Ås, Herje Blix Herrlander, Ås, Fredrik Bäckman, Gällö, Marcus Elf Rydstedt, Frösön, Emilia Engelin, Offerdal, Mette Fredriksson, Nälden, Elin Göransson, Offerdal, Linda Ivarsson, Krokom, Maja Karlström, Östersund, Rebecka Ledström, Brunflo, Carl Lindman, Frösön, My Lindqvist, Aspås, Malin Lund Eriksson, Offerdal, Emelie Lundkvist, Nälden, Therese Lööf, Frösön, Molly O’Handley, Östersund, Elise Richter, Östersund, Majedeh Saedi, Östersund, Nina Sandberg, Gällö, Amanda Strand Nielsen, Östersund, Fanny Svensson, Frösön.